Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Slobodan Kovač trenerem Jastrzębskiego Węgla

Facebook Twitter

Jastrzębski Węgiel ma nowego trenera. Funkcję tę objął Serb Slobodan Kovač. Przypomnijmy, klub rozwiązał wcześniej umowę z Włochem Roberto Santilli i tymczasowo powierzył obowiązki szkoleniowca jego asystentowi Luke'owi Reynoldsowi.

Fot. jastrzebskiwegiel.pl

Ten poprowadził zespół w trzech spotkaniach, które pod jego wodzą zespół wygrał. Teraz wraca na stanowisko asystenta, a zespół przejmuje nowy trener, który kontrakt podpisał do końca sezonu. 52-letni Kovač to utytułowany szkoleniowiec, który z reprezentacją Serbii sięgnął w tym roku po Mistrzostwo Europy.

Wcześniej był także selekcjonerem Iranu i Słowenii. Z sukcesami pracował w siatkówce klubowej, w ligach: serbskiej, włoskiej, tureckiej i rosyjskiej. Jako siatkarz zdobywał medale Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Europy.

W tym roku Europejska Konfederacja Siatkówki CEV (cew) przyznała mu tytuł Trenera Roku w kategorii męskich drużyn. Pierwszy mecz pod wodzą nowego szkoleniowca Jastrzębski Węgiel rozegra w najbliższy piątek (06.12.), będzie to wyjazdowe spotkanie przeciwko Asseco Resovi Rzeszów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022