Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

,,Słowa mają moc”. Pozytywny projekt licealistów z regionu [WIDEO]

Facebook Twitter

Mogą mieć wpływ na nasze poczucie własnej wartości, dodać skrzydeł, wywołać uśmiech. Licealiści z naszego regionu przekonują, że "Słowa mają moc". Są z Jastrzębia, Pielgrzymowic i Marklowic Górnych.

fot. Facebook/ Słowa-Mają-Moc

Projekt prowadzą w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”:

Przede wszystkim chcemy uświadamiać jak największemu gronu osób, jak wielką moc mają słowa, taki jest temat kampanii. Czasami zwykłe ”dasz radę” albo ”wierzę w ciebie” może poprawić komuś dzień, wywołać uśmiech na twarzy. Na naszych mediach społecznościowych staramy się zamieszać różne motywujące cytaty, ciekawostki dotyczące wiedzy o języku, ostatnio takim największym działaniem było stworzenie piosenki, która ma na celu motywować. Pomyśleliśmy sobie co moglibyśmy zrobić jako główny punkt, wielu z nas jest na co dzień związanych z muzyką, ja chodzę do szkoły muzycznej, Hania śpiewa, to stwierdziliśmy, że dobrą formą przekazu byłoby stworzenie własnej piosenki.

-mówią Hanna Skorupka i Kornelia Kloczkowska, uczestniczki projektu.

To już druga kampania tej grupy młodzieży, poprzednio zwracali uwagę na słowa, które krzywdzą. Teraz skupiają się na pozytywnym przekazie:

Myślę, że ten problem dotyczy każdego z nas, nie ważne czy młodych czy starszych ludzi, myślę że jakby wszyscy się z tym spotykają na co dzień i najważniejsze, żeby wszyscy wiedzieli ile dobrego możemy tym zdziałać i jak – i właśnie po to tu jesteśmy. Tak naprawdę każdy wywołany uśmiech na czyjeś twarzy to już jest coś dobrego, staramy się pokazać ile dobrego możemy zdziałać, ile uśmiechów na twarzy każdego dnia możemy wywołać, my swoim uśmiechem też możemy zarazić innych i spowodować, że ten świat będzie lepszy i radośniejszy.

Informacje o bieżących działaniach grupy licealistów znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj