Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Słowa od kibiców i piłkarzy. Po śląsku. Krótki przekaz do Putina [FOTO]

Facebook Twitter

Po śląsku, z Radlina od drużyn piłkarskich – do Moskwy i dalej, słowa, które chciałoby się, żeby obiegły cały świat. Zawodnicy Górnika Radlin i Decor II Bełk tuż przed meczem wywiesili specjalny baner.

Choć wydawać by się mogło, że powinien być apolityczny, to świat sportu nie może obojętnie przejść obok tragedii, która rozgrywa się za naszą wschodnią granicą. Zawodnicy jednoczą się i na dużych wydarzeniach sportowych – jak, chociażby otwartych w sobotę (05.03.) Igrzyskach Paraolimpijskich, ale i podczas lokalnych wydarzeń. Sportowcy mówią jasno – to nie powinno się dziać. Trzeba zatrzymać tego szaleńca.

Putin niy rób uostudy i gańby! STOP WOJNIE

– napis takiej treści pojawił się na stadionie w Radlinie. Tuż po wyjściu na murawę unieśli go wspólnie zawodnicy obu drużyn, później zawisł na barierkach stadionu.

To, co się dzieje na wschodzie, myślę, że nikomu nie pasuje. Myślę, że nie ma takich ludzi, którzy są za tym, żeby się to działo. Myślę, że przez piłkę nożną, przez kibiców, którzy świetnie się przygotowali dla takiej akcji, dla zawodników i jednej, i drugiej drużyny, bo goście również wezmą w tej akcji udział. Myślę, że jakieś przesłanie w kierunku tej sytuacji.

Radio 90: Przesłanie, pamięć, mobilizacja.

Przesłanie, stop wojnie, a że jesteśmy na Śląsku to taki przekaz w języku śląskim do tego pana, który wywołał tę całą sytuację. Myślę, że zostanie w pamięci.

– mówił Tomasz Pawełczak prezes Autonomicznej Sekcji Piłki Nożnej Górnik Radlin. Sobotni mecz KS Górnik Radlin kontra KS Decor II Bełk wygrali gospodarze wynikiem 3:0.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022