StartSport

Słowacy wygrywają międzynarodowy turniej juniorów w Jastrzębiu-Zdroju

To był bardzo udany i potrzebny ze względów szkoleniowych turniej – mówił po jego zakończeniu trener zespołu z Jastrzębia, Jarosław Kubiak:

Tak to już jest, raz się wygrywa, raz się przegrywa. Szkoda, że się przegrywa te ważne mecze. Ważny mecz to jest ważny zawsze w finale. Myślę, że każdy miał okazję być na boisku, każdy mógł zobaczyć, jaką prezentuje w tym momencie formę i zobaczyć, co mu jeszcze brakuje […]. Ja jestem zadowolony z poziomu bardzo, życzyłbym sobie, żebyśmy w każdym turnieju grali i tak prezentowali, bo tu już było widać kawałek męskiej siatkówki, nie tylko młodzieżowej, ale i męskiej siatkówki.

Imprezę chwalił także szkoleniowiec słowackiej drużyny, która zwyciężyła w turnieju, Petr Kalny:

Fantastyczna, dziękujemy za zaproszenie, warunki mieliśmy świetne, cieszymy się tym bardziej, że jesteśmy w kraju Mistrzów Świata, to dla nas cenne. Myślę, że turniej był rozgrywany na dobrym poziomie sportowym, nie było słabego zespołu, bo wygrywali nawet Norwegowie. To był wyrównany turniej na dobrym młodzieżowym poziomie.

Dodajmy, że trzecie miejsce w turnieju zajął czeski zespół VK Ostrawa a czwarta była reprezentacja Norwegii do lat 20. Wręczenie nagród odbyło się po prezentacji siatkarzy Jastrzębskiego Węgla.

Zostaw komentarz