StartKultura

„Słowem w twarz”. Tym razem tematem będzie BUNT

Projekt skupia około 40 młodych wykonawców z całego regionu, którzy chcą przekonać mieszkańców, by zatrzymali się na chwilę i stanęli twarzą w twarz ze sztuką. Pierwszy występ za nimi: na rybnickim deptaku.

Kampus to miejsce, które kojarzy się ze studentami. Słowem w twarz to między innymi studenci z Rybnika i okolic. Chcemy pokazać, że w szkole jak i na uczelni kultura jest ważną częścią edukacji – mówi Karol Szymura, jeden z organizatorów.

Motywem przewodnim niedzielnego spotkania ze sztuką będzie bunt, który w kulturze kojarzy się przede wszystkim z młodzieżą. Młodzi artyści również pokażą czym jest bunt, z tym wyjątkiem, że wykorzystają do tego poezję mówioną i śpiewaną oraz grę na instrumentach.

Organizatorzy podkreślają jednak, że projekt Słowem w twarz jest skierowany do wszystkich, bez względu na wiek.  Konwencja występów plenerowych, a także uniwersalna tematyka spotkań sprawiają, że są one łatwo dostępne i zrozumiałe dla osób w każdym wieku. Było to widoczne na naszym pierwszym wydarzeniu przed punktem Halo Rybnik. Chętnie słuchała nas młodzież, rodziny z dziećmi, a nawet seniorzy – wyjaśnia Adam Rojek, koordynator i inicjator projektu.

Projekt kulturalny Słowem w twarz jest współfinansowany przez Miasto Rybnik. Patronat honorowy nad inicjatywą rybnickiej młodzieży objął natomiast Prezydent Miasta Rybnika, Piotr Kuczera.

Zostaw komentarz