Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ślub w industrialnym wnętrzu? Rybnik poleca kopalnię Ignacy

Facebook Twitter

Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku miejscem na ślub cywilny. Rybnik ogłasza, że jest możliwość, by w Niewiadomiu, w industrialnych wnętrzach zorganizować ceremonię.

W mieście przygotowano procedury, które ułatwiają organizację ślubu w kopalni Ignacy. A podobne uroczystości w podobnym klimacie możliwe są np. w kopalni Michał w Ostrawie. Miejsce na ślub poleca nam Agnieszka Skupień, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku:

Agnieszka Skupień: Piękne, wyremontowane, industrialne miejsca polecają się nie tylko dla turystów, ale również dla narzeczonych, którzy szukają wyjątkowego miejsca dla ceremonii ślubu.

Śluby plenerowe są coraz częstsze, choć młode pary wybierają zazwyczaj ogrody: czy to na prywatnych posesjach, czy te przy restauracjach. Z tych wyjątkowych miejsc w dokumentach USC z regionu znajdziemy informację o ślubie na stadionie Odry w Wodzisławiu, czy Concordii w Knurowie.

Lokalizacja

Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku zlokalizowana w dzielnicy Niewiadom, na terenie dawnej kopalni „Ignacy” (wcześniej „Kopalni Hoym”), jest instytucją kultury miasta Rybnika. Tutejszy zakład wydobywczy działał nieprzerwanie od 1792 roku i został zamknięty w roku 1995. Po kilkuletnim procesie rewitalizacji zyskał drugie życie. Dziś cieszy oko pasjonatów dziedzictwa przemysłowego i może być wyjątkową przestrzenią dla organizacji ceremonii ślubu cywilnego. Parom udostępniamy industrialną przestrzeń nadszybia Szybu Kościuszko. Budynek został zaadaptowany na potrzeby imprez kulturalnych i wydarzeń komercyjnych. Posiada system nagłośnienia oraz wyposażenie niezbędne do przeprowadzenia ceremonii. Pojemność do 100 osób.

Jak zorganizować ślub?

Organizując ślub w Zabytkowej Kopalni Ignacy w pierwszej kolejności należy załatwić formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rybniku – gdzie ustalicie termin na zawarcie małżeństwa w plenerze. Opłata dodatkowa za udzielenie takiego ślubu jest stała i ustalona rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie opłaty dodatkowej za przyjęcie oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński poza urzędem stanu cywilnego i wynosi 1000 zł. Dodatkowo nupturienci zobowiązani są również do uiszczenia opłaty skarbowej za sporządzenie aktu małżeństwa w wysokości 84 zł. Po wstępnym potwierdzeniu terminu przez Urząd Stanu Cywilnego w Rybniku, należy skontaktować się z Zabytkową Kopalnią w Rybniku, by sprawdzić dostępność budynku nadszybia Szybu Kościuszko.

Urząd Stanu Cywilnego w Rybniku

ul. Rynek 18, 44-200 Rybnik, tel. +48 32 422 32 10, e-mail: usc@um.rybnik.pl
Godziny przyjęć Klientów w sprawach małżeńskich: poniedziałek – środa 8.00 – 15.00, czwartek 8.00 – 17.30, piątek – 8.00 – 12.30.

Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku

ul. Ignacego Mościckiego 3
44-273 Rybnik, tel. +48 32 4407 924, E-mail: rezerwacje@kopalniaignacy.pl
Proponowane terminy organizacji ślubów cywilnych w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku: Czwartek – 6.00 – 17.00, Sobota – 9.00 – 12.00.

Oferta Zabytkowej Kopalni Ignacy

  1. Opcja podstawowa – 400 zł
    Zawarcie związku małżeńskiego w industrialnym wnętrzu nadszybia Szybu Kościuszko wraz z toastem – 400 zł brutto, czas do 1 godziny.
  2. Opcja rozszerzona – 500 zł
    Zawarcie związku małżeńskiego w industrialnym wnętrzu nadszybia Szybu Kościuszko wraz z toastem oraz sesję zdjęciową na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy – 500 zł brutto, czas do 3 godzin. Możliwość ustalenia innego terminu sesji zdjęciowej. Cena nie zawiera usług fotograficznych, a jedynie udostępnienie wnętrz Zabytkowej Kopalni Ignacy pod wykonanie sesji zdjęciowej.
  3. Sesja zdjęciowa – 200 zł
    Sesja zdjęciowa w industrialnym na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy – 200 zł brutto, czas do 2 godzin. W trakcie sesji udostępniamy budynek nadszybia Szybu Kościuszko, maszynownię z ponad stuletnią maszyną parową wraz z industrialnymi podziemiami maszynowni, maszynownię Szybu Głowacki, wieżę widokową oraz teren zewnętrzny kopalni. Cena nie zawiera usług fotograficznych, a jedynie udostępnienie wnętrz Zabytkowej Kopalni Ignacy pod wykonanie sesji zdjęciowej.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj