Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ślubowanie klas mundurowych w Żorach. To pierwsze takie wydarzenie w mieście

Facebook Twitter

Ślubowali na sztandar służbę ojczyźnie. Ślubowanie klas mundurowych w Żorach odbyło się po raz pierwszy. Wydarzenie połączone zostało z piknikiem.

Ślubowanie klas mundurowych w Żorach

Ślubowanie klas mundurowych w Żorach

Za nami uroczyste ślubowanie klas mundurowych w Żorach –  III Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Żorach oraz klasy Oddziałów Przygotowania Wojskowego z Zespołu Szkół Społecznych w Żorach.  Uroczyste ślubowanie połączone z defiladą mundurową odbyło się w Żorach po raz pierwszy. Ministerstwa Obrony Narodowej objęło od tego roku szkolnego klasy wojskowe swoim patronatem, jako oddziały przygotowania wojskowego. W takich właśnie oddziałach ceremoniał wojskowy wymaga złożenia ślubowania na sztandar.

Do udziału w uroczystości zaproszeni zostali przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Żorach, a także Wojska (Wojska Obrony Terytorialnej, Wojewódzkiego Centrum Rekrutacji oraz jednostka patronacka III Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta – 18 bielski batalion powietrznodesantowy), Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Po części oficjalnej, na płycie żorskiego rynku odbył się przygotowany piknik, na którym nie zabrakło przygotowanych militarnych atrakcji. Prócz pokazów służb mundurowych, zaprezentowała się także Orkiestra Wojskowa z Bytomia oraz współpracujące ze szkołą żorskie mażoretki. Żorscy mundurowi przygotowali stanowisko, na którym kadeci szkół średnich, a także wszystkie osoby zainteresowane służbą w Policji mogli uzyskać najważniejsze informacje.

Zobacz zdjęcia z uroczystości (Fot. Policja w Żorach):

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2024