Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Słuchacz pyta: Czy remont na ulicy Młodzieżowej w Wodzisławiu Śląskim jest już skończony?

Facebook Twitter

Nasz Słuchacz wybrał numer do Redakcji Radia 90, by zapytać o ulicę Młodzieżową w wodzisławskiej dzielnicy Zawada. Zastanawiają go częste kontrole drogowe prowadzone przez policję, choć wydaje się, że prace zostały zakończone. 

Od tygodnia czy od dwóch nadal stoją pachołki, jest ograniczenie do 40 km/h, gdzie wszystkie roboty zostały zakończone. Oczywiście policja postanowiła to wykorzystać, stoją z radarem i zatrzymują kierowców. Jeżeli remont jest zakończony, powinno się usunąć te słupki. (…) Jest to według mnie tylko wykorzystywanie sytuacji.

Sprawdziliśmy i okazało się, że remont na ulicy Młodzieżowej wciąż trwa i potrwa jeszcze kilka miesięcy.

To drugi etap przebudowy Drogi Wojewódzkiej 936

– mówi Ryszard Pacer, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach:

Ryszard Pacer: Myśmy we wrześniu ubiegłego roku podpisali umowę z wyłonioną w przetargu firmą na dokończenie przebudowy i tam jeszcze około 20% robót zostało. One się zakończą we wrześniu tego roku, na odcinku kilkuset metrów cała konstrukcja drogi jest przebudowywana. Wszystkich znaków trzeba przestrzegać, czasem z perspektywy kierowcy może to nie być widoczne, ale mogą być jakieś progi na nawierzchni, mogą być wystające kratki kanalizacyjne, dlatego prosimy o zachowanie ostrożności.

Jakie prace jeszcze w ramach tej inwestycji muszą zostać wykonane?

Ryszard Pacer: Jest ścieżka pieszo-rowerowa, na długości 820 metrów dokładnie jeszcze konstrukcja drogi przebudowywana, fragmenty drogi są układane, zatoki autobusowe, zjazdy do posesji, kanalizacja deszczowa, prac jeszcze trochę zostało.

Koszt prac na Młodzieżowej to prawie 7 milionów 600 tysięcy złotych.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj