Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Słuchacz Radia 90 ostrzega przed oszustwami, a policja potwierdza

Facebook Twitter

Role się odwróciły. Do tej pory to kupujący był ofiarą. W tym przypadku kupujący jest przestępcą. Oszuści wymyślają coraz to nowsze sposoby, by wyłudzić pieniądze. W ostatnim czasie wykorzystują do tego jeden z popularnych serwisów sprzedażowych (OLX) oraz komunikator (Whatsup).

fot. jarmoluk / pixabay.com

Ofiarą takiego oszustwa padł nasz słuchacz, Rafał, który wraz żoną stracił półtora tysiąca złotych i teraz ostrzega pozostałych, a wraz z nim policja:

Pokrzywdzony wystawia ogłoszenie na portalu OLX, z kolei osoba kupująca kontaktuje się ze sprzedającym poprzez aplikację Whatsup i pyta czy jest możliwość wysłania przesyłki poprzez OLX. Jeżeli sprzedający i osoba kupująca dochodzą do porozumienia w tej transakcji, wówczas kupujący wysyła link, twierdząc że po wejściu w niego i uzupełnieniu danych sprzedający otrzyma pieniądze na swoją kartą. Trzeba tam między innymi uzupełnić imię, nazwisko, numer karty płatniczej i numer CVV, który znajduje się na odwrocie karty. Tak naprawdę ten link jest przekierowaniem i ta osoba kupująca ma możliwość zrobienia przelewów z naszej karty.

– opisuje metodę działania oszustów Bogusława Kobeszko, rzeczniczka rybnickiej policji.

Od jakiegoś czasu mnóstwo ludzi zostało w ten sposób oszukanych.

– pisze do naszej redakcji Rafał.

Sprawdzajcie więc: kto i co do was pisze, nie wpisujcie nigdzie numeru swojej karty i nie klikajcie w nieznane linki do stron.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj