Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Słuchacz Radia 90: ”W przyłbicy do przychodni w Czerwionce-Leszczynach nie wejdziesz”

Facebook Twitter

Maseczka, przyłbica, szalik czy chusta? Na nowo rozgorzała dyskusja jak chronić się przed zakażeniem koronawirusem. Zdaniem specjalistów powinno zostać zakazane zakrywanie ust i nosa wspomnianymi szalikami czy chustami. Miałyby obowiązywać tylko i wyłącznie maseczki chirurgiczne albo maseczki z filtrem.

fot.pixabay.com

Za takim rozwiązaniem jest też minister zdrowia Adam Niedzielski, który twierdzi także, że:

Często noszone przyłbice, nie zapewniają takiego bezpieczeństwa jak najprostsza maseczka.

Właśnie przyłbica była problemem jednego z naszych słuchaczy. Nie został on w niej wpuszczony do przychodni Medipoz w Czerwionce-Leszczynach. Według personelu powinien mieć maseczkę.

Jak można tak traktować ludzi? To nie zgodnym z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.

fot.słuchacz

– pisze do nas słuchacz.

Te sprawy reguluje nasz wewnętrzny regulamin.

Odpowiada prezes Medipoz spółka z o.o..

Barbara Walczak: Jesteśmy jedyną poradnią w całej gminie Czerwionka-Leszczyny i myślę, że w całym powiecie, która od samego początku pandemii była otwarta dla pacjentów, ponieważ jesteśmy dużą poradnią, prowadzimy gabinety specjalistyczne, rehabilitację i POZ i uważamy, że maseczki chronią nasz personel, a my jesteśmy od tego tutaj żeby przyjmować pacjentów, chronić personel, który można policzyć na palcach jednej ręki. Jeżeli my będziemy wpuszczać pacjentów z przyłbicami, a jeszcze z tymi małymi przyłbiczkami, które nie chronią ani pacjenta ani personelu, w związku z tym mamy taki regulamin z którego wynika wyraźnie, że każdy pacjent który wchodzi na teren poradni, musi mieć założoną maskę i to w sposób prawidłowy, która zakrywa usta i nos.

Prosimy wszystkie osoby wchodzące do naszych przychodni o prawidłowe zakładanie maseczek na nos i usta!

Opublikowany przez Medipoz Czerwionka-Leszczyny Piątek, 9 października 2020

Policja zapewniła władze Medipozu, że wszystko jest zgodne z prawem, a stworzenie wewnętrznego regulaminu placówki zdrowia jest wystarczające i wszyscy pacjenci oraz personel muszą go przestrzegać.

Barbara Walczak: Każdy pacjent może sobie do tego regulaminu zajrzeć, jeżeli ja pozwolę na to, że do poradni będą wchodzić pacjenci z czym chcą, to szybko doprowadzę do tego, że poradnia będzie zamknięta. Zdarza się, że pacjenci przychodzą i mówią, że niczego nie założą. Często się zdarza tak, że wyciągamy swoją maskę i dajemy ją pacjentowi, żeby mógł z tej wizyty skorzystać. To jest bardzo mały wysiłek dla osoby, która ma przyjść do poradni na 15 minut i mieć założoną prawidłowo maseczkę, poza tym ta pacjentka czy pacjent nie ma myśleć tylko o sobie, że jemu jest duszno czy niewygodnie, tylko on ma myśleć o innych pacjentach którzy siedzą obok i myśleć o personelu, który będzie ich obsługiwał. To minimum które pacjenci by mogli wykonać w naszą stronę.

fot.pixabay.com

W przychodni obowiązują zatem maseczki, ust i nosa nie można zakrywać – a tak się zdarzało – maseczkami koronkowymi, pieluszkami czy maseczkami przeciwpyłowymi stosowanymi na przykład w górnictwie. Maseczka powinna także dobrze zakrywać usta i nos. Tylko pacjenci w odpowiednich i dobrze założonych maseczkach są wpuszczani do przychodni.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2021