Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Słuchacze pytają: Jak się dowiedzieć, że nie będzie wody lub będzie niższe ciśnienie?

Facebook Twitter

Jak się dowiedzieć wcześniej, że nie będzie wody lub będzie niższe ciśnienie? Dlaczego nie ma żadnej informacji w dzielnicach? - Pytają nasi słuchacze zaniepokojeni informacją, że do jutra (26.05.) do godziny 10.00 mogą spodziewać obniżenia ciśnienia wody.

Jak informuje na swojej stronie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rybniku, ma to związek z awarią na sieci magistralnej Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowego. Pytaliśmy rzecznika PWiK w Rybniku, czy nie można inaczej dotrzeć z tą informacją do mieszkańców?

Karolina Wacławiec: No niestety tak to wygląda, że innego sposobu komunikacji na razie nie mamy. Czasami są też komunikaty radiowe, informacje na stronie internetowej, do zakładów przemysłowych i firm też są telefony wykonywane, które informują o takiej sytuacji. Zachęcamy także klientów do korzystania z usługi SMS info, można sobie u nas taką usługę uruchomić, wtedy klienci z danego regionu zamieszkania otrzymują taki SMS informujący. Tak to obecnie funkcjonuje.

Radio 90: To jest usługa bezpłatna SMS info?

Karolina Wacławiec:  Tak, tylko trzeba do nas złożyć taki formularz elektroniczny przez naszą stronę internetową albo do biura obsługi klienta wysłać maila i wtedy uruchamiamy taką usługę.

Mówiła rzecznik Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rybniku dodając, że w przypadku awarii trudno wcześniej poinformować mieszkańców.

Przypomnijmy: do jutra (26.05) do godziny 10:00 wystąpi obniżenie ciśnienia w sieci wodociągowej wskutek awarii na sieci magistralnej GPW. Dotyczy to dzielnicy Nowiny, Niewiadom, ulicy Pod Lasem, Głuchej, Krzywoustego, Zamenhoffa oraz Rybnika Buzowic.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024