Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Słuchacze Radia 90 apelują do seniorów

Facebook Twitter

Nie wychodźcie z domów bez potrzeby! "Dlaczego seniorzy nie rezygnują z częstego wychodzenia na zewnątrz bez poważnego powodu?"- pytają mieszkańcy regionu. Dzwonią do nas w tej sprawie.

Niedziela handlowa
fot.pixabay.com

„Między 10.00 a 12.00 obsługujemy tylko seniorów” – takie kartki wiszą na drzwiach wejściowych do sklepów, drogerii i aptek. Porę na zakupy adresowaną wyłącznie dla osób w wieku 65 plus wyznaczył rząd, wprowadzając kolejne ograniczenia w walce z koronawirusem. Jak jednak zauważają nasi słuchacze problem polega na tym, że wielu seniorów, pomimo apeli i udogodnień, nie rezygnuje z częstego wychodzenia na zewnątrz

Takie telefony dzwonią na numer 32 423 23 23, posłuchajcie:

– to telefony, jakie odebraliśmy w naszej redakcji.

Podobne spostrzeżenia ma już Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, która proponuje, aby seniorzy mieli pierwszeństwo w dwóch pierwszych godzinach od otwarcia sklepów, po to żeby przyszli do sklepu, który jest czysty i zdezynfekowany. Niebezpiecznie są też kolejki przed marketami, które są efektem ograniczenia w ilości klientów, którzy równocześnie mogą przebywać na terenie sklepu. A przecież na stronie internetowej rządu w zaleceniach dla seniorów czytamy, że:

Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj