Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Słuchacze Radia 90 apelują o remont Mikołowskiej. „Załatamy dziury”- odpowiadają urzędnicy w Rybniku [FOTO]

Facebook Twitter

Na dziurawą ulicę Mikołowską w Rybniku skarżą się mieszkańcy i apelują do samorządowców o naprawę. "Załatamy dziury"- odpowiada Urząd Miasta Rybnika. A Mikołowska to ważna droga w regionie, jedna z dwóch tras dojazdowy do autostrady A1.

Stan nawierzchni drogi prowadzącej do węzła na autostradzie A1 w Bełku jest tragiczny, szczególnie na drodze wiodącej przez las na rybnickim odcinku. To jeden z telefonów naszych słuchaczy na numer 32 423 23 23:

Na wizytę roboczą do Czerwionki- Leszczyn samorządowcy z Rybnika się nie wybierają, ale zapowiadają remont ulicy Mikołowskiej. W czerwcu ma się rozpocząć asfaltowanie obszernych odcinków drogi na całej jej długości.

Droga na czas remontu nie będzie zamykana. Prace, które rozpoczną się w czerwcu, będą odbywały się odcinkami, na całej długości.

Miasto podpisało umowę z firmą, która za kwotę 900 tysięcy złotych wyremontuje odcinkowo nawierzchnię. To działanie doraźne, bo tak naprawdę potrzebna jest przebudowa drogi, a na to pieniędzy nie ma.

Koszt, jak szacują władze Rybnika, to 70 mln złotych, bo konieczna jest także przebudowa skrzyżowania, mostu nad Rudą i wiaduktu nad linią kolejową:

Asfaltowanie jest oczywiście doraźnym rozwiązaniem, bo ul. Mikołowska, czyli fragment drogi wojewódzkiej nr 925, od dobrych kilku lat czeka na gruntowną przebudowę. Miasto jest przygotowane pod względem technicznym – gotowy jest projekt modernizacji drogi oraz pozwolenie na budowę. Wciąż pozostaje jednak największy problem, jakim jest brak środków na wykonanie tej inwestycji. Szacunkowy koszt przebudowy ok. 3,5 km ul. Mikołowskiej, na odcinku od mostu nad Rudą do granicy miasta, to 70 mln zł. Wysokość tej kwoty wynika głównie z tego, że projekt modernizacji drogi przewiduje nie tylko rozbudowę samej drogi, ale również kompleksową rozbudowę skrzyżowania ulic Mikołowska –Wielopolska- Stawowa, most nad rzeką Rudą oraz wiadukt nad dawną linią kolejową „Kotlarnia”.

– czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Rybniku.

Zobacz zdjęcia stanu ulicy Mikołowskiej w Rybniku:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj