Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Słuchacze Radia 90 chwalą się swoimi ogrodami. Raj dla pszczół!

Facebook Twitter

Kto w swoim ogrodzie stworzył raj dla pszczół? Do redakcji Radia 90 spłynęły zdjęcia naszych słuchaczy, którzy w swoich ogrodach mają rośliny miododajne. To odpowiedź na apele z miejskiej pasieki w Żorach.

Zdjęcie słuchacza Radia 90

W programie popołudniowym w Radiu 90 pytaliśmy w tym tygodniu co słychać u miejskich pszczół w Żorach, ule ustawiono w ubiegłym roku przy MOK-u. W tym roku odbyły się juz dwa zbiory miodu. Elżbieta Koczar z Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach apelował o sadzenie w ogrodach roślin miododajnych.

Jak mówi nasz pszczelarz, Aleksander Sładczyk z żorskiego Koła Pszczelarzy, w Żorach i na całym Śląsku jest tzw. przepszczelenie, czyli mamy za dużo pszczół na Śląsku, a za mało roślin. Nasza pasieka prowadzi działania edukacyjne, promujące to, by mieszkańcy regionu, sadzili rośliny miododajne w swoich ogrodach. Zioła to tymianek, szałwia, melisa, lubszczyk. Krzewy z kolei to maliny, jeżyny, berberysy, śnieguliczka. Drzewa to wierzby, klony- poza srebrzystym, wszystkie drzewa owocowe, lipy, kasztanowiec zwyczajny. Ale jeszcze chciałam podkreślić, że jeśli będziecie kupowali rośliny miododajne, to kupujmy takie, które kwitną w sierpniu, we wrześniu, w październiku. Pszczoły przez to, że nie mają pożytków, w sierpniu już zaczynają być głodne i trzeba je dokarmiać. Pięknie kwitną późno astry, winobluszcz, piękna jeżówka, wrzosy, lawenda.

Słuchacze Radia 90 pochwalili się zdjęciami swoich ogrodów.

Sebastian napisał:

To tylko cząstka zdjęć z ogrodu.

Iwona chwali się chorwackim kącikiem w Gliwicach, to istny raj dla pszczół:

Przesyłam zdjęcia, które są dowodem, że w Gliwicach są pszczółki i nie tylko, są też motyle i jeże.

Ogród z lawendami od Fabiana:

Ogród Joanny wygląda tak:

Tamara też chwali się swoim ogrodem:

Chciałabym pochwalić się moim ogrodem. Pszczoły może rzadko widuję, ale trzmieli jest na prawdę duuużo. Pozdrawiam serdecznie.

Anita:

Przesyłam zdjęcie rośliny miododajnej z własnego ogrodu- jest to jeżyna.

Arek:

To moja łąka kwietna, przez cały dzień dochodzą odgłosy jak w ulu!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023