Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Słuchacze Radia 90 nie zawiedli. Jak zawsze!

Facebook Twitter

Papuga Żako się odnalazła! I to dzięki słuchaczom Radia 90. W świąteczną niedzielę, wcześnie rano, napisała do nas zrozpaczona Edyta - właścicielka papugi. Prosiła, aby na naszym profilu facebookowym udostępnić informację, że zaginęła jej papuga - Riko.

Ptak był w trakcie leczenia. Dni mijały, niestety żadnych informacji nie było. Ale udostępnialiście naszą wiadomość, w sumie dotarła do kilkunastu tysięcy osób! I jest efekt! Ptaka znalazła w krzakach, w innej części miasta jedna z mieszkanek Jastrzębia.

Jechali do pierwszego- lepszego weterynarza. Od tej Pani 10-letni chłopczyk mówił: „Mamo, mamo to jest chyba ta papuga, która była na internecie!”. Pomogli. Okazało się, że to jest mój Riko. Był wykończony odwodniony i na ten moment jest lepiej. Widać, że jest słaby, karmimy go ze strzykawki. Jest to Żako, papuga wymaga dokumentów, jest to ptak chroniony u nas w Polsce. Bardzo bym chciała podziękować słuchaczom Radia 90, Dorocie, która pomagała mi szukać oraz weterynarzowi z Jastrzębia, który się nim zajął i oczywiście Państwu, że udostępniliście to ogłoszenie.

– dziękowała Edyta, właścicielka ptaka. Papuga została znaleziona wczoraj (24.04.) ponad 3 kilometry od miejsca zaginięcia. W imieniu Edyty i jej papugi – dziękujemy!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj