Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Słuchacze Radia 90 o numerach na domach: Powinny być mandaty za ich brak

Facebook Twitter

Ten temat mocno zainteresował naszych słuchaczy, a chodzi o apel policji w sprawie numerów na domach.Brakuje tabliczek z numerami na płotach, furtkach czy budynkach.

fot. muffelz / pixabay.com

Jak podaje raciborska policja, prawidłowe oznaczenie budynku, to ustawowy obowiązek właściciela każdej nieruchomości. Mimo, że dla wielu z nas sprawa może wydawać się banalna, to taka wcale nie jest. Za policją cytujemy przepis art. 64 Kodeksu wykroczeń:

Ust. 1. Kto, będąc właścicielem, administratorem, dozorcą lub użytkownikiem nieruchomości, nie dopełnia obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości, nazwą ulicy lub placu albo miejscowości podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

Ust. 2.Tej samej karze podlega, kto nie dopełnia obowiązku oświetlenia tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.

Tabliczek na posesjach w wielu miejscach nie ma.

Różnie z tym bywa, jestem strażakiem i często podczas interwencji jest ciężko trafić pod wskazany adres, bo numery domów są albo w takich miejscach słabo widocznych albo nie ma ich wcale,  szczególnie w nocy i jak interwencja dotyczy zdarzenia, którego nie widać z daleka. Zawsze warto jak jest taka możliwość wyjść przed posesję i czekać na służby żeby wykazać miejsce.

– zwraca uwagę Rafał a Sławek dodaje:

Powinny być mandaty za brak numeru posesji… Jadąc na wizytę karetką ciężko jest znaleźć dany numer a potem pretensje ze za długo jechaliśmy. A co dopiero wieczorem. Powinien być numer duży, w widocznym miejscu i do tego oświetlony.

Paweł:

Ludzie myślą w ten sposób: po co inni mają widzieć numer mojego domu lub mieszkania.

Slawek:

Popieram to musi być obowiązkowe.

Krzysztof:

W Anglii jest to super rozwiązane, na 99% jest numeracja na każdej posesji.

Marcin uważa, że problem jest w policji, za mało pieszych patroli w regionie:

Może gdyby policja od czasu do czasu walnęła patrol pieszy, albo na rowerkach, tak po prostu, dla pokazania się, żeby złodzieje i ewenementy wiedzieli, że policja żyje w tej dzielnicy, to policjanci wiedzieliby, gdzie jest jaka ulica i jaki numer domu.…

Jak sądzicie, czy mandaty i kontrole mogłyby pomóc?

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj