Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Słuchacze Radia 90 o wstrzymaniu wydobycia w kopalniach

Facebook Twitter

Decyzja rządu o tymczasowym wstrzymaniu wydobycia w 12 kopalniach należących do PGG i JSW wywołała ogromne emocje wśród słuchaczy Radia 90. Na naszych kanałach w mediach społecznościowych prowadzicie ożywioną dyskusję na temat słuszności tych działań. A przypomnijmy, że przez najbliższe 3 tygodnie w naszym regionie nie będą pracować kopalnie Chwałowice, Marcel, Rydułtowy, a także Knurów-Szczygłowice oraz Budryk.

Nasi słuchacze mocno różną się w opiniach i w ocenie tej sytuacji. Jedna grupa sugeruje, że to początek drogi do całkowitej likwidacji kopalń. Piszecie, że wstrzymanie wydobycia to:

zamykanie kopań w białych rękawiczkach

Jarek dodaje, że:

właśnie następuje likwidacja kopalń i albo Wy Górnicy ruszycie na Warszawę, albo nie będziecie mieli do czego wracać.

Gosia uważa, że władzy nie interesują górnicy i ich rodziny, ale że ze strachu przed strajkiem górników w stolicy, wymyślili koronawirus w kopalniach nakazując pracownikom kopalń pozostanie w domach. Ta opinia się powtarza także w innych komentarzach, gdzie czytamy:

to jest idealny moment, żeby przed wyborami powsadzać na kwarantannę większość górników, tak aby nie przyjechali protestować, następnie stopniowo wygaszać kopalnie i tłumaczyć ich wygaszenie wirusem.

Ale po drugiej stronie są słuchacze, którzy decyzję rządzących popierają, jak Mariola, która uważa, że powinna być ona podjęta dużo wcześniej:

W kopalniach nie ma szansy na higienę

Ktoś dodał:

Zamykać nie, ale wstrzymać wydobycie aż wirus będzie opanowany

Żona górnika ma żal, że decyzję podjęto tak późno:

kiedy 3 miesiące temu pytała co z górnikami i ich rodzinami- to nie było odzewu tylko hejt

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski dziś (09.06.) zapewniał, że rząd nie ma zamiar zamykać kopalń, zakłady mają wrócić do pracy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021