Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Słuchacze Radia 90: Podróże kształcą. Finał zabawy!

Facebook Twitter

Gdzie pojechać? Co zobaczyć? Czego się nauczyć? Zainspirowani uczniami rybnickiego mechanika, którzy byli na praktykach w Hiszpanii, postanowiliśmy pomarzyć o podróżach. Oto propozycje podróży, które kształcą słuchaczy Radia 90.

Nasi zwycięzcy!

Edyta z Rybnika:

Gdy za oknem śnieg już pada,
W nową podróż zbieraj zada,
Masz marzenia to je spełniaj
Swoje cele też wypełniaj
Znaleźć miłość na wyjeździe?
Przyjrzeć spadającej gwieździe?
Pod palemką poopalać?
Na snowboardzie się powalać?
Ja chcę jechać gdzie cieplutko
Noce spędzać chlapiąc łódką,
Póki stoki wciąż zamknięte,
To na ciepło kursy wzięte
Szukam wiec kompana
Może zaproszę jakiegoś Pana?
Się okaże co to będzie
Razem pojedziemy wszędzie!

Magdalena z Wodzisławia:

Z racji tego, że hodujemy szkockie krówki, chciałabym się wybrać do Szkocji i poznać rodzime strony moich mokrych nosków. A przy okazji przełamać paniczny strach przed lataniem…

Krzysztof z Marklowic:

Mount Baker-w stanie Washington-miejsce z najwyższą średnią opadów śniegu. Chciałbym się w końcu dowiedzieć jaki jest sposób na idealne odśnieżanie….

Podróże kształcą? Pozostałe, wybrane propozycje słuchaczy Radia 90!

Anna z Czerwionki- Leszczyn:

Właśnie realizuję swój prezent na 40 urodziny i podróżuję po Polsce w poszukiwaniu romantycznych miejsc. A 14 maja 2022 powstania z tych podróży książka Romantyczna Polska. Odwiedziłam Mazury, Bieszczady, Kraków … W sumie już 8 miejsc, zostało 32. Pragnę odkryć najbardziej romantyczne miejsca, aby pokazać innym, że tam jeszcze bardziej możemy pielęgnować miłość i oczywiście aby pogłębić mój związek, bo wszystkie te miejsca odwiedzam z moim kochanym mężem Andrzejem.

Kasia z Radlina:

Podróże, te małe i te duże, z nimi zawsze głową w chmurze, bo sprawiają wiele radości, każdy kilometr daje nam dawkę przyjemności! Gdy masz dosyć szarej codzienności, czas by zmienić otoczenie! Dobrze nam to zrobi na stres i zmęczenie. Nawet gdy portfel jest na diecie, nie trać głowy! Możesz zwiedzić Rybnicki Okręg Węglowy! Może zacznij od Rybnika, tutaj piękna bazylika, fontanna i rynek pełen uroku, romantyczne spacery, nawet po zmroku… A gdy zwiedzisz miasto całe, jest tam dworzec okazały! Tam pociągi gdzie chcesz Cie zawiozą, nowe kierunki przed Tobą otworzą. Można dojechać do Wodzisławia i znów w zwiedzanie się zabawić. Pałac Dietrichsteinow, starowiejski rynek, że słonecznym zegarem, baszta rycerska inspirowana neogotykiem.. To podróż muśnięta historii dotykiem.. Potem razem lub solo, pojechać warto na Rybnickie Jezioro. To nasza perła, śląskie morze, tutaj grube ryby złowić możesz.. Potem podróż na zachód, znów można poczuć historyczny zawrót głowy, bo w Rudach mamy Pocysterski Zespół Klasztorno- Pałacowy! Cudo wznosi się w starym parku, gdzie drzewa mają setki lat, przyroda tu pokazuje, jak piękny jest zieleni świat! Teraz skręcamy w kierunku Niewiadomia, podróż do świata dawnej pracy, to zabytkowa Kopalnia Ignacy! Po industrialnym maratonie, można ochłonąć na Balatonie, przyroda w sercu miasta. Nie trzeba jechać na Węgry wcale, jeziorko nasze jest doskonałe! Bo podróż to jedna z naszych najcenniejszych wolności, od naszej wyobraźni zależy gdzie gościsz.Czas milej upłynie, nie poczujesz trudów podróżowania, gdy masz ze sobą coś do słuchania. Gdziekolwiek się wybierasz, czy masz lat dziesięć czy sześćdziesiąt, zawsze zabieraj że sobą słuchawki i słuchaj.. Radia 90! Bo muzyka umila podrózowanie, rozluźnia nasze myśli pogmatwane. Posłuchaj też wieści z regionu, może przekażesz je na krańcu podróży… komuś? :)

Beata z Rybnika:

Moim marzeniem jest rejs na wielorybie safari aby móc obserwować i podziwiać te dostojne zwierzęta. Wyprawa w okolice półwyspu Antarktycznego byłaby idealnym sposobem, aby w pięknej mroźnej scenerii poznać te największe na świecie stworzenia. Wierzę że byłoby to niezapomniane przeżycie :)

Lidia z Rybnika:

Chciałabym pojechać na Jurę Krakowsko- Częstochowską. Byłam w Ogrodzieńcu i na Górze Birów. Było rewelacyjnie. Marzy mi się chodzenie po skałach i oglądanie przepięknych widoków. Na wiosnę zamierzam tam pojechać i zrobić fajne fotki. Pozdrawiam.
A nauczę się z pewnością nigdzie nie śpieszyć. Bo człowiek taki zagoniony w dzisiejszych czasach jest.

Dziękujemy za udział w zabawie!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj