Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Słuchacze Radia 90 pytają: Co dalej ze szczepieniami osób 70+ w WSS nr 3 w Rybniku?

Facebook Twitter

Nasi słuchacze skarżą się na kolejne przesunięcia terminów i proszą o wyjaśnienie tej sprawy. Jak twierdzi jeden z seniorów, takie problemy nie pojawiają się w ościennych miastach.

Dlaczego WSS nr 3 w Rybniku przesuwa terminy szczepień? Arkadiusz Żabka pytał o to rzecznika lecznicy:

Radio 90: Dlaczego inne szpitale potrafią według grafiku szczepić seniorów?

Maciej Kołodziejczyk: Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Trzeba by je zadać szpitalowi w Jastrzębiu czy Wodzisławiu. Ja wychodzę z takiego założenia i zresztą tak u nas jest, kiedy jest szczepionka to szczepimy i tak to działa. Szczepienia grupy 70+ oraz dodatkowo osób z chorobami przewlekłymi są rozpisane na czwartek i piątek w tym tygodniu i na cały przyszły tydzień. Zostanie zaszczepionych w tym czasie około 600 osób z tych dwóch grup.

Radio 90: Nasi słuchacze skarżą się także, że nie sposób dodzwonić się do szpitala i nie sposób uzyskać tych informacji.

Maciej Kołodziejczyk: Jeżeli chodzi o szczepienia to cały system telekomunikacyjny jest poza szpitalem. Wszystkie numery informacyjne na których można zasięgnąć informacji dotyczącej szczepienia, to jest system ogólnopolski, wiec to jest poza naszym szpitalem.

Maciej Kołodziejczyk

Przypomnijmy, w najbliższy czwartek i piątek w WSS nr 3 w Rybniku szczepienia osób powyżej 70 roku życia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj