Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Słuchacze Radia 90: zalane próbki w laboratorium, wyniki zgubione albo nieczytelne….

Facebook Twitter

Zdarza się, że pod innym imieniem lub nazwiskiem. Tak w mailach i telefonach do naszej redakcji opisujecie wasze codzienne zmagania z koronawirusem.

Fot. HubertPhotographer/ pixabay.com

Wielu mieszkańców naszego regionu jest na kwarantannie i z niecierpliwością czeka na informację o wynikach swoich testów. Tak jak Tomasz z Rybnika, który w izolacji przebywa już ponad miesiąc, posłuchajcie co mówił Radiu 90:

W imieniu naszych słuchaczy pytamy dalej: w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach potwierdzono nam informację, że 60 próbek pobranych w Rybniku 12 maja zostało zalanych w trakcie transportu i nie nadawały się do zbadania. Te wymazy były powtarzane. Bywa, że dane na próbkach są rozmyte – w laboratorium też nie zostaną przyjęte. Ale równocześnie słyszymy, że są to sytuacje sporadyczne, pomyłki rzadkie, które niestety przy tak dużej skali wykonywanych testów mogą się zdarzyć.

W sanepidzie w Katowicach wykonano już 68 tysięcy testów. Jeśli ktoś chce wyjaśnić swoją sprawę, polecamy kontakt mailowy ze stacją wojewódzką: wsse.katowice@pis.gov.pl.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj