Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Słupki na chodniku – „Doszło do nieporozumienia” – mówi prezydent Kuczera w Radio 90

Facebook Twitter

W dzisiejszej porannej rozmowie w Radio 90 powrócił temat słupków, jakie Miasto Rybnik stawia na chodnikach. W założeniu mają one uporządkować kwestię parkowania w mieście, ale zdarzają się sytuację, kiedy słupki utrudniają życie przedsiębiorcom.

Piotr Kuczera prezydent Rybnika

Słupki na chodniku uporządkują parkowanie?

Tak jest między innymi na ulicy Wolnej, poza centrum miasta, gdzie słupki na chodniku uniemożliwiają dostawę towaru i dojazd klientom.

Władze, zamiast pomagać przedsiębiorcom, podcinają nam skrzydła

– mówili nam handlowcy.

Ten problem w porannej rozmowie z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą poruszył Arkadiusz Żabka:

Radio 90: Dlaczego miasto stawia słupki gdzie popadnie?

Piotr Kuczera: Czy mówimy o rejonie Paruszowiec-Piaski?

Radio 90: Między innymi stamtąd mamy sygnały.

Piotr Kuczera: Tak, to rzeczywiście doszło do jakiegoś nieporozumienia, bo z jednej strony było pismo z prośbą, aby zabezpieczyć przejście przy samej szkole i tam te słupki powinny być. Wracamy do tematu i na pewno poddamy go jeszcze raz analizie. Rzeczywiście, czasem warto udać się w teren, porozmawiać po prostu z ludźmi, żeby było z jednej strony bezpieczeństwo, ale też pewna funkcja użytkowa zachowana.

Radio 90: Czy urzędnicy tam popełnili błąd?

Piotr Kuczera: Zrobili to z całą pieczołowitością, aby zabezpieczyć cały ciąg ulicy. Nie wzięto, zdaje się, pod uwagę tego, że jest lokalny biznes i były to miejsca parkingowe. Pewnego wyważenia być może zabrakło.

chodnik

Stawianie słupków na terenie miasta ma skłonić do korzystania z miejskich parkingów

– dodaje prezydent Kuczera:

Piotr Kuczera: Mamy parkingi zbiorcze. Nie chcemy tych samochodów wszędzie. Jest to pewien nieszczęśliwy nawyk, że każdy chciałby podjechać pod ten sklep i tam zapakować nie patrząc na chodnik. Z drugiej strony mogę powiedzieć, że też mam sygnały np. od matek z dziećmi w wózkach, że nie są w stanie przejechać, bo ktoś zapakował. Będziemy dbać o porządek i bezpieczeństwo, to przede wszystkim. Te słupki też służą temu, żeby ktoś, mówiąc kolokwialnie, na siłę nie wjeżdżał pod sam sklep.

A cała rozmowa do zobaczenia na radio90.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj