Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Słupki na ulicach Rybnika. To sposób na byle jakie parkowanie [FOTO]

Facebook Twitter

Władze Rybnika wydały wojnę kierowcom parkującym na dziko, stawiając między innymi słupki wzdłuż niektórych ulic. Tak jest między innymi tuż obok parkingu wielopoziomowego na Hallera.

Zdaniem prezydenta Rybnika Piotra Kuczery to najskuteczniejsza metoda walki z nieuczciwymi kierowcami:

To jest jedna z form walki i obawiam się, że najskuteczniejsza, po prostu nie da się wjechać. Rzeczywiście gdybyśmy mieli bardzo zdyscyplinowanych kierowców, gdybyśmy mieli kilkuset strażników miejskich, to moglibyśmy walczyć w inny sposób. Te działania będą dość mocno skoordynowane, z jednej strony Rybnickie Służby Komunalne będą miały pracowników, którzy będą kontrolować…

Radio 90: Czyli trzeba stawiać barykady, które czasem wyglądają jak słupki…

To jest bardzo ładny słupek, panie redaktorze. Rzeczywiście w tej ilości on robi wrażenie, ale też potężne wrażenie robiła ilość samochodów, które stawały w sposób nielegalny na chodnikach oraz poboczach.

Rybnickie Służby Komunalne do tej pory kupiły 350 słupków, płacąc w sumie 112 tysięcy złotych. Od teraz większe uprawnienia mają pracownicy RSK, którzy zamiast Straży Miejskiej, kontrolują kierowców parkujących w niedozwolonych miejscach:

To jest dobra wiadomość dla tych, którzy bardzo się wściekali na zastawione chodniki czy na zniszczone zieleńce, będziemy w tym kierunku szli. Te uprawnienia w pasie drogowym będą większe, dzisiaj mamy kilku pracowników, którzy kontrolują samochody. Chcemy bardzo również zwiększyć ilość parkomatów w ścisłym centrum, aby nie było wymówki, że oto nie było parkomatu, było za daleko.  Będę walczył z takim zjawiskiem (…).

O tym, że kierowców parkujących w pasie drogowym jest dużo, pokazuje ilość wystawionych wezwań do zapłaty. Tylko w ciągu dwóch dni pracownicy służb komunalnych ukarali 100 kierowców. Z kolei na parkingach przy ulicy Rzecznej, Klasztornej, Młyńskiej i Wysokiej pracownicy służb komunalnych w tym roku wręczyli ponad 1600 wezwań do zapłaty za brak opłaty parkingowej.

Posłuchaj i zobacz całą rozmowę z porannym gościem Radia 90 Piotrem Kuczerą, prezydentem Rybnika.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022