Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Służby bezpodstawnie postawiono na nogi

Facebook Twitter

Służby zostały wezwane a nie było ku temu powodów. Wzywający odpowie za bezpodstawną interwencję ratowników.

służby
fot. Paweł Seligman arc Radia 90

Około 23.00 do tamtejszej komendy zadzwonił mężczyzna, który przebywał na delegacji w województwie lubelskim, proszącego o pilną interwencję policji. Jak twierdził, w jego mieszaniu znajduje się ojciec, który dostał zapaści, ma problemy z oddychaniem i pilnie potrzebuje pomocy.

Mundurowi natychmiast udali się na jedno z osiedli w centrum miasta, gdzie przybyły także Straż Pożarna oraz Zespół Pogotowia Ratunkowego. W mieszkaniu zastali 73-letniego mężczyznę, który był zdziwiony wizytą ratowników. Oświadczył, że czuje się dobrze i nie potrzebuje pomocy. Nie rozumiał zachowania syna. Ten ostatni odpowie za bezpodstawną interwencją.

Służby ratunkowe zaalarmowane, nie było podstaw

Policjanci przypominają, że niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Osoba blokująca telefon alarmowy uniemożliwia połączenie osobie, która realnie może potrzebować pomocy. Ponadto, zaangażowanie służb ratowniczych czy porządkowych do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie tej pomocy rzeczywiście ktoś potrzebuje.

służby

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj