Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Służby dbają o bezpieczny wypoczynek

Facebook Twitter

Policjanci, razem ze strażakami oraz pracownikami sanepidu na Śląsku Cieszyńskim kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Mundurowi wykorzystują każdą okazję, aby mówić o bezpieczeństwie nad wodą, cyberprzemocy, szkodliwości zażywania dopalaczy oraz promują akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, wykorzystują okazje, aby mówić młodzieży o szkodliwości oraz konsekwencjach karnych zażywania dopalaczy. Podczas spotkań na obozach i koloniach rozdają ulotki z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tych nielegalnych i trujących substancji, dodatkowo informują, gdzie można szukać pomocy w trudnych sytuacjach. W trakcie rozmowy z dziećmi i młodzieżą policjanci mówią również o zasadach bezpiecznych zachowań, sposobach unikania zagrożeń i konsekwencjach prawnych niewłaściwych i nieodpowiedzialnych czynów.

Hasłem przewodnim tegorocznych spotkań jest „Kręci mnie bezpieczeństwo w wakacje”. Mundurowi przypominają najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz zwracają szczególną uwagę na mogące pojawić się zagrożenia. Policjanci wspólnie z innymi służbami od początku wakacji odwiedzili już wiele grup, w tym harcerzy wypoczywających w Ustroniu szkoląc w zakresie bezpieczeństwa blisko 300 osób. W trosce o najmłodszych wczasowiczów w trakcie spotkań sprawdzane są warunki, w jakich dzieci przebywają, czy są bezpieczne i zgodne z obowiązującymi przepisami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022