Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Służby na Śląsku postawione na równe nogi. Mimo fałszywego alarmu, dziękują za reakcję

Facebook Twitter

Kierowca samochodu terenowego marki Jeep związał dziewczynkę lub młodą kobietę sznurem, posadził na przednim siedzeniu i odjechał. Tak brzmiało zgłoszenie, które odebrała policja z Gliwic. Alarm wszczęto w całym województwie i choć okazał się fałszywy, policja dziękuje za czujność.

O bardzo niepokojącym zdarzeniu informowała telefonicznie kobieta, której córka zaniepokoiła się sytuacją odebraną jako porwanie. Oficer dyżurny nadał pilny komunikat do wszystkich patroli, wyznaczył grupę funkcjonariuszy do natychmiastowego ustalenia okoliczności i zbadania zapisów monitoringu. Przeczesanie rejonu wokół ulicy Traugutta, gdzie miało dojść do przestępstwa, nic do sprawy nie wniosło, na szczęście skuteczny okazał się monitoring.

Kamery pozwoliły wytypować pojazd, i nie była to marka amerykańska, a japońska, zgadzał się kolor. Zapamiętane pierwsze znaki tablic rejestracyjnych również pasowały

– opisuje policja z Gliwic. Samochód wjechał na Drogową Trasę Średnicową w kierunku Katowic (w konsekwencji – Bytomia). Dzięki współpracy z oficerem dyżurnym komendy wojewódzkiej, wszystkie patrole w regionie znały markę i numer pojazdu, który należało pilnie zatrzymać.

Bytomscy policjanci przeczesywali już okolice miejsca zamieszkania właściciela namierzonego auta, gdy w rejonie pojawili się też kryminalni z Gliwic, którzy spostrzegli poszukiwany samochód z dwoma osobami wewnątrz. Podbiegli do niego i zapytali zaskoczonego kierowcę, czy był w Gliwicach. Okazało się, że tak, jednak nic nie wskazywało, by doszło do jakiegokolwiek przestępstwa. Rozmowy z mężczyzną i jego pasażerką wykazały, że doszło po prostu do nieporozumienia, złego zinterpretowania sytuacji.

W tym miejscu należy podkreślić: mimo że powiadomienie okazało się fałszywym alarmem, nie można mieć pretensji do zawiadamiającej – ba, należy podziękować jej za czujność.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj