Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śmiech to zdrowie, czyli zapraszamy na warsztaty jogi śmiechu [FOTO,WIDEO]

Facebook Twitter

Śmiech to zdrowie! To przysłowie wzięli sobie do serca pomysłodawcy poniedziałkowego (22.06.) spotkania on line w Halo Rybnik ! Zapraszają oni na warsztaty jogi śmiechu.

Specjalna technika ćwiczeń pochodząca z Indii, pozwala zmniejszyć stres i poprawić samopoczucie, co w obecnych czasach pandemii wydaje się niezwykle istotne:

Przede wszystkim w jodze śmiechu chodzi o to, że nie musimy się śmiać z czegoś, tylko wywołujemy ten śmiech. Wprowadzamy przeponę w ruch, która powoduje, że ten śmiech jest wywoływany. To są ćwiczenia oddechowe. Później są ćwiczenia śmiechowe połączane z klaskaniem, tak żeby pobudzić endorfiny na dłoniach, żeby całe nasze ciało rozruszać. Całość kończy się relaksacją. Śmiech redukuje nasz stres, śmiech to najgłębsza forma wydechu, więc nasz organizm jest świetnie dotleniony, płuca się rozszerzają, poziom endorfin wzrasta. Jeżeli regularnie się śmiejemy, nie tylko od czas do czasu, ale te 15-20 minut dziennie, układ odpornościowy ulega znacznej poprawie, nawet poziom bólu się obniża.

Najbliższe warsztaty będą odbywać się on line, pod koniec lipca zajęcia z jogi śmiechu mają zawitać na rybnicki kampus – dodaje Lidia Białecka z Halo Rybnik:

Epidemia, która teraz wybuchła, spowodowała to, że wszyscy się przenieśli online. Piotr Bielski u którego zrobiłam kurs, zaczął prowadzić to online. Bardzo świetnie się to sprawdza. Ja planuje 25-26 lipca (jeden z tych dni, w zależności od pogody) zrobć spotkanie na kampusie już na trawie, także będziemy się mogli wszyscy razem spotkać

Warsztaty jogi śmiechu poprzedzi opowieść o Indii, kraju w którym Lidia Białecka spędziła dwa miesiące. Co ważne, poniedziałkowe spotkanie będzie tłumaczone na język rosyjski . Spotkanie będzie miało miejsce 22 czerwca o 18:00 na platformie ZOOM oraz w serwisie Facebook.

Galeria zdjęć:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj