Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śmieci w Jastrzębiu-Zdroju. Od kwietnia mieszkańcy mają ciut taniej

Facebook Twitter

Obniżka opłat za śmieci w Jastrzębiu-Zdroju. Od kwietnia koszty wywozu odpadów maleją o blisko 4 złote.

śmieci w jastrzębiu-zdroju
Fot. pixabay.com

Stawka obniżona została z 33,80 zł na 30,00 zł. Jak słyszymy w magistracie, jest kilka czynników, które wpłynęły na tę zmianę. To przede wszystkim spadek ilości wytwarzanych odpadów komunalnych, a następnie odbieranych przez przedsiębiorcę na podstawie umowy z miastem. Wynikało to z różnych czynników, takich jak sytuacja rynkowa i gospodarcza kraju, brak węgla do ogrzewania domów, ograniczenie zakupu nowych rzeczy oraz wysoka inflacja.

fot. jastrzebie.pl

Waloryzacja wynagrodzenia wykonawcy: Wdrożenie waloryzacji wynagrodzenia wykonawcy umowy na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych przyczyniło się do zmniejszenia wydatków po stronie miasta.

Zmiana terminów płatności: W 2023 roku zmieniono terminy płatności opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za IV kwartał roku.

Nadwyżka dochodów nad wydatkami: Analiza finansowa systemu gospodarowania odpadami komunalnymi wykazała nadwyżkę dochodów nad wydatkami w latach 2013-2027. Która zostanie przeznaczona na pokrycie celów związanych z gospodarką odpadów komunalnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024