Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śmieci w lesie. Daniel zaplątał się w… stary dywan [WIDEO]

Facebook Twitter

Dywan porzucony w lesie okazał się pułapką dla zwierzęcia. Uratował go grzybiarz. Zobacz to na filmie, śmieci wyrzucane do lasów mogą być prawdziwym zagrożeniem.

fot.briart/ pixabay.com

To jest historia z Mysłowic, ale śmieci są problemem w wielu lasach regionu, dlatego pokazujemy historię zaplatanego w dywan daniela. Miotające się zwierzę zauważył Marek:

Wybrałem się na grzyby i pospacerować po lesie. Podczas wędrówki usłyszałem trzask łamanych gałęzi i tak zauważyłem zwierzę w potrzebie. To był stary sznurkowy dywan, namoknięty, bardzo ciężki, około 9 m kwadratowych. Byłem zdziwiony, że daniel miał tyle siły by się z nim tak energicznie szarpać.

Grzybiarz wezwał strażaków, a ci uwolnili daniela. Zobacz to na filmie:

Ważne by spotykając ranne bądź uwięzione dzikie zwierzę nie starać się pomagać mu samodzielnie. Najlepszym wyjściem jest wezwanie odpowiednich służb.

– instruują leśnicy.

Śmieci w lasach to ogromny problem, także w naszym regionie, w lasach rybnickich czy raciborskich. Wielokrotnie mówiliśmy o tym w Radiu 90. Co roku, od pięciu lat, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach wydaje na wywóz śmieci porzucanych w lasach półtora miliona złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022