Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śmieci z kilku miejscowości mają być przetwarzane w Pszowie. Burmistrz: To szansa dla rozwoju gminy

Facebook Twitter

Zamiast do Knurowa śmieci z Pszowa, Rydułtów, Jastrzębia-Zdroju, Kornowaca i Lysek mają trafiać do Pszowa, gdzie Naprzód Rydułtowy zamierza wybudować Regionalną Instalację Przetwarzania Opadów Komunalnych. Ma ona powstać za hałdami górniczymi przy ulicy Kraszewskiego.

Spółka na 25 lat chce wydzierżawić teren, który już 10 lat temu w planie zagospodarowania przestrzennego był przeznaczony pod tego typu działalność. To inwestycja, która jest szansą dla rozwoju Pszowa – mówi burmistrz Katarzyna Sawicka-Mucha:

Instalacja mogłaby przejąć obowiązki Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co ważne wywóz śmieci byłby tańszy – dodaje burmistrz Pszowa:

Inwestor zakłada, że na teren Regionalnej Instalacji Przetwarzania Opadów Komunalnych odbywałyby się 24 kursy śmieciarek na dobę. Czy inwestycja powstanie? Wszystko zależy od radnych. Jeszcze w lutym mają się oni wybrać w okolice Kietrza, by tam zobaczyć jak wygląda podobna inwestycja i jakie ma ona oddziaływanie na środowisko. Burmistrz Pszowa chciałaby również poznać opinię mieszkańców i planuje zorganizować spotkanie w tej sprawie.

RIPOK-2012

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024