Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śmierdzi! Kto pali plastikiem w piecu przy Miarki w Rybniku?

Facebook Twitter

Mamy lato a nadal mimo wysokich temperatur są tacy, którzy spalają plastik.

Smród palonego plastiku czuć w domach przy ulicy Miarki w Rybniku. Z taką informacją zadzwonił do nasz jeden z naszych słuchaczy, mieszkaniec dzielnicy Paruszowiec. Zapach, jaki unosi się nad domami, nie pozwala normalnie żyć – mówi:

W rejonie byłej 'Silesii” codziennie czuć plastikiem, śmierdzi. Dzwoniłem dwa razy  do Straży Miejskiej – oni sprawdzą.  Na taras nie mogę wyjść, bo śmierdzi, a teraz już to „puszczają” nawet o 9 rano, do godziny 14.

Dawid Błatoń rzecznik straży miejskie w Rybniku potwierdza, że strażnicy dwukrotnie odebrali od mieszkańców zgłoszenia w tej sprawie. Jednak po przyjeździe na miejsce niczego nie wyczuli, dlatego apelują do mieszkańców:

W momencie, gdy wyczujecie spalane odpady, bądź zauważycie jakikolwiek proceder, który świadczy o spalaniu odpadów, bardzo prosimy o to, by te zgłoszenia doprecyzować. Wystarczy zakres nieruchomości, pomiędzy którymi mogło dochodzić do spalania i strażnikom będzie łatwiej przeprowadzić kontrole posesji. Zgłoszenie mówiące o tym, że gdzieś rejonie ulicy Miarki czy przy jednym ze starych zakładów wyczuwalna jest woń plastiku, jest na tyle nieprecyzyjne, że strażnicy nie mogą przeprowadzić konkretnej kontroli nieruchomości.

Niestety nawet latem są tacy, którzy spalają śmieci- dodaje Dawid Błatoń:

Teraz jest dopiero czerwiec, natomiast najbardziej kuriozalny jest fakt, że nawet w sierpniu, kiedy temperatura przez kilka dni znacznie przekracza 30 stopni Celsiusa na dworze, to mieszkańcy naszego miasta potrafią spalać śmieci, argumentując  to tym, że w jakiś sposób należało podgrzać wodę do kąpieli.

Na razie nie udało się ustalić, skąd pochodzi zapach palonego plastiku na ulicy Miarki w Rybniku. Przypomnijmy, że za spalanie śmieci grozi mandat w wysokości 500 złotych, sprawa może zostać skierowana także do sądu, a tam kary są o wiele wyższe.

Posłuchaj ostatniego odcinka programu Eko Patrol Radia 90 – mowa w nim o smogu w Rybniku i programie Sop Smog. 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lipca 2021