Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

SMOG. Dramatyczna jakość powietrza w regionie [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Zrezygnujcie ze spacerów. Przez cały dzień (11.01) w naszym regionie jakość powietrza będzie bardzo zła. Służby kryzysowe wojewody śląskiego informują o przekroczeniu poziomu alarmowego pyłu PM10 w Rybniku, Żorach, Jastrzębiu, w powiatach: rybnickim i wodzisławskim.

Szczególnie wyjścia na zewnątrz unikać powinny osoby starsze, dzieci, kobiety w ciąży i osoby cierpiące na choroby układu krążenia i układu oddechowego. Źle oddychać będzie się szczególnie wieczorem i nocą.

Sytuacja wczoraj:

Wczorajszego (10.01.) wieczora stacje pomiarowe pokazywały wielokrotnie przekroczone dopuszczalne wartości pyłów zawieszonych PM 2,5 i PM 10. Najgorzej było w nocy w Rybniku gdzie w wielu punktach pomiarowych zanotowano ponad 1000 procent normy PM 2,5 w powietrzu.

W Kłokocinie norma przekroczona była nawet o ponad półtora tysiąca procent dla PM 2,5 i o ponad 1200 procent dla PM 10. Duże przekroczenia dopuszczalnych wartości na poziomie ponad 600-800 procent odnotowano również w powiecie wodzisławskim,  w Wodzisławiu, Rydułtowach, Radlinie, Lubomi, Syryni, Rogowie czy Połomi. Podobnie było w części powiatu cieszyńskiego, najgorzej w: Strumieniu, Chybiu, Mnichu czy Zaborzu. Smog nie ominął także Pawłowic, Suszca, Knurowa czy Czerwionki-Leszczyn.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj