Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Smog w regionie pobił rekord! Nie musisz, to lepiej nie wychodź na zewnątrz!

Facebook Twitter

Tej nocy padł rekord! Rybnicka stacja pomiarów jakości powietrza odnotowała aż 823 mg/m3 pyłu zawieszonego. Przypomnijmy, że od 180 jednostek mówimy o bardzo wysokim stężeniu pyłów. Poziom alarmowy przekroczony został wczoraj po 17.00 i utrzymuje się do dziś. Dziś (30.12.) też będzie ciężko.

Spacer to nie jest dobry pomysł. Za oknem świat wygląda pięknie, jednak… jakość powietrza jest bardzo zła i ma negatywny wpływ na zdrowie. Fatalna prognoza pogody jeśli chodzi o smog w regionie. Wszelka aktywność fizyczna na zewnątrz jest odradzana, bez względu na stan zdrowia i wiek.

Długotrwała ekspozycja na działanie substancji znajdujących się w powietrzu zwiększa ryzyko wystąpienia zmian m.in. w układzie oddechowym, naczyniowo-sercowym oraz odpornościowym. Najwyższe stężenia pyłu zawieszonego PM10 prognozowane są dzisiaj na godzinę 23.00 i północ. Jeśli jutro będzie podobnie, to Sylwester pod chmurką będzie bardzo złym pomysłem.

Apelujemy, aby osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikały przebywania na wolnym powietrzu, a wszyscy inni ograniczyli się do niezbędnego minimum. Najwyższe stężenia pyłu zawieszonego w naszym regionie znów wieczorem. Zdjęcie smogu z Wodzisławia przysłał nam Adrian, nasz słuchacz.

Normy pyłu zawieszonego przekroczone o kilkaset procent! SPRAWDŹ

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj