Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śnieg już jest, zawodnicy będą. Zabraknie kibiców

Facebook Twitter

Emocje kibiców na najwyższym poziomie, już nie tygodnie a godziny dzielą nas od inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wisła, kolejny raz gości zawodników. Niestety, rywalizować oni będą przy pustych trybunach.

Nowy sezon PŚ rusza w Wiśle 21 listopada. Tego dnia odbędzie się konkurs drużynowy, a następnego, w niedzielę zawody indywidualne.

Na obiekcie już rozprowadzono śnieg, skocznia jest przygotowana na 99%, dzisiaj (18.11.) odbędą się próbne skoki przedskoczków i będą to jedyne skoki przed piątkowymi kwalifikacjami

– mówi Radiu 90 Andrzej Wąsowicz, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata w Wiśle:

Przyjechali delegat i jego asystent. Musielibyśmy stworzyć oficjalny trening, który jest zgodnie z programem planowany na piątek. To będą jedyne skoki. Dzisiaj przetestują pierwszy raz skocznie nasi przedskoczkowie. My też obserwując ewentualne wszelkie zmiany, jeśli będą potrzebne to mamy czas na korekty.

W piątkowych kwalifikacjach wystąpi 68 zawodników, w tym 12 z Polski. Nie będzie reprezentantów Francji i Finlandii, którzy zrezygnowali z udziału w skokach w Wiśle. Niestety, skoki będą przy pustych trybunach, ale jak dodaje Wąsowicz, zwie, że zapewne wiele osób zgromadzi się przed bramami skoczni.

Na pewno przyjadą, bo tutaj dobrze widać zza ogrodzenia, nie będziemy im przeszkadzać, bo to nie jest ich wina, że nie mogą wejść na obiekt. Myślę, że przygotowujemy się na ten wariant. Jeszcze raz mówię, niech oglądają, ale niestety zza ogrodzenia.

Telefony i pytania od kibiców, czy można wejść na skocznię, czy będzie strefa kibica. Niestety, wszystkim trzeba odmawiać – mówi Tadeusz Papierzyński z referatu promocji Wisły.

Niestety zgromadzenia do 5 osób- i to nas w tym momencie blokuje. Turyści pytają o skoki, pytają o możliwości kupna biletów czy też inne możliwości wejścia na obiekt, próbują się zgłaszać jako wolontariusze. Jednak jest to na tyle popularna dyscyplina, że każdy chciałby obejrzeć to na żywo, niekoniecznie przed ekranami telewizorów. Tego nam będzie najbardziej w tym roku brakowało, właśnie tej atmosfery, którą kibice tworzyli, czy to tu na rynku, czy w amfiteatrze, podczas wręczenia numerów startowych tym najlepszym 10 skoczkom kwalifikacji, czy właśnie już na samej skoczni- to tworzyło atmosferę tych zawodów. Niestety w tym roku się to nie uda.

Skoki będzie można obejrzeć tylko za pośrednictwem transmisji telewizyjnej. Przypomnijmy w piątek kwalifikacje od godziny 18.00. W sobotę i niedzielę serie próbne od godziny 16.00.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj