Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Śnieg sypie, drogi białe, fatalnie jeździ się na trasach regionu

Facebook Twitter

Dzwońcie do nas z informacją o aktualnej sytuacji na drogach. Czy drogi są śliskie? Czy widać na nich pracę służb drogowych? Czy doszło do kolizji?

Na ul. Wodzisławskiej w Rybniku biało jak w Zakopanem:

Jak informuje policja ulica Wodzisławska w Rybniku jest już przejezdna. Drogę zablokował tir, który nie potrafił podjechać pod wzniesienie.

Szklanka jest też na drogach w Jastrzębiu-Zdroju. Na osiedlu „6” wczoraj (7.01.) kierowcy ślizgali się na jezdni, piszecie do nas na Facebooku: „Ludzie pozostawiali auta na drodze, żeby zaprowadzić dzieci. Podjazd nie jest możliwy.” Z relacji naszych słuchaczy wynika, że ulicę piaskiem w końcu posypało „dwóch panów z wiaderkami”, „w którym wieku my żyjemy?”- pytacie. Kolejny raz zima zaskoczyła w Jastrzębiu. Niedawno mówiliśmy o sytuacji, kiedy w Wigilię drogi były skute lodem, zapomniane przez Boga i zarządców. Wtedy w jastrzębskim magistracie usłyszeliśmy, że faktycznie firmy odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg zareagowały za późno, bo 2,5 godziny po otrzymaniu zgłoszenia. Drogowcy tłumaczyli, że opóźnienie było spowodowane wyjątkowym, bo świątecznym czasem. Co mówią teraz? Niewiele – powiedziała nam Katarzyna Wołczańska, rzeczniczka jastrzębskiego magistratu. Urzędnicy skontrolowali ulice na osiedlu „6”, bo też dostali mnóstwo sygnałów o śliskich, nieposypanych drogach. Odpowiedzialna za to jest firma „Drogowiec”. Potwierdzono, że jest źle, zmobilizowano wykonawcę do pracy, drogi i chodniki zostały posypane. Ale i tak firmie grożą kary finansowe. Jeśli trzykrotnie wykonawca odśnieżający jastrzębskie ulice w ramach akcji „Zima” nie wywiąże się ze swoich obowiązków, Urząd Miasta może zerwać z nim umowę.

Jak się jeździ? Dzwońcie z informacjami o warunkach: 32 423 23 23, numer telefonu do Radia 90, po zgłoszeniu sekretarki, nagrajcie swoją wiadomość.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj