Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śnieg w prognozach. Także dla regionu na weekend

Facebook Twitter

"W nachodzący weekend do Polski może zawitać zima"- informują synoptycy IMGW- PiB. Opady śniegu widać także na mapach pogody dla naszego regionu.

Opady śniegu w regionie prognozowane są na noc z soboty (28.11.) na niedzielę (29.11.). Czy prognozy się sprawdzą?

Przemieszczający się przez nasz kraj front atmosferyczny, sprowadzi wilgotną masę powietrza znad Atlantyku, a od soboty chłodniejsze powietrze znad Morza Arktycznego. W związku z tym w sobotę i w niedzielę, głównie na wschodzie i południu kraju, możemy spodziewać się przelotnych opadów śniegu.

-czytamy w komunikacie synoptyków. Nie będą to opady duże, jedynie na pogórzach i w górach przyrosty pokrywy śnieżnej, zwłaszcza w nocy sobota/niedziela i w niedzielę, mogą sięgać około 10 cm w ciągu 12 godzin. W pozostałej części kraju możliwe opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

Ważna informacja dla kierowców

Ze względu na wahania temperatury i mieszane opady istnieje duże ryzyko oblodzenia dróg i nawierzchni, miejscami będzie więc ślisko.

Z bieżących prognoz wynika, że przedzimowa aura utrzyma się w przyszłym tygodniu być może aż do „Mikołajek”. Cały czas warunki sprzyjać będą występowaniu opadów śniegu, możliwe więc, że miejscami przez kilka dni utrzyma się niewielka pokrywa śnieżna.

Czekacie na zimę?

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj