Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sobotnie spotkanie z policjantem, pisarzem i muzykiem Mariuszem Brzeziną

Facebook Twitter

Autor książek, policjant i muzyk. W halo! Rybnik spotkanie autorskie z rybniczaninem Mariuszem Brzeziną, które odbędzie się w sobotę, 8 stycznia o godz. 17.00 w ramach cyklu „Jacek Kamiński przepytuje...”. Dyskusja o książkach "Eden. Jabłko wszechrzeczy" i "Wbrew wszystkiemu".

To będzie rozmowa o dwóch książkach i dwóch światach w nich przedstawionych. O historii odległej i nam bliższej, o mitach i faktach. Prowadzenie Jacek Kamiński – architekt, miłośnik lokalnej historii, współautor cyklu „Przewodnik znowu czeka…”

Opis publikacji:

„Eden. Jabłko wszechrzeczy”

  • opowiada o niezwykłych przygodach Niny i Gabriela, rodzeństwa, które, próbując ratować swoją wioskę przed głodem, wyrusza w podróż do zakazanego sadu, aby zerwać legendarne złote jabłko.

„Wbrew wszystkiemu”

  • Otto Rotten, młody oficer elitarnej dywizji pancernej Waffen-SS Leibstandarte Adolf Hitler, bohater wojenny i żołnierz oddany Trzeciej Rzeszy, podczas trwania jednej z najważniejszych bitew drugiej wojny światowej dowiaduje się o tragicznej śmierci żony oraz dzieci. Jego kuzyn, pełniący służbę w obozie koncentracyjnym Auschwitz, namawia go do odwiedzin. Na miejscu Otto dostrzega wśród skazanych na śmierć łudząco podobną do jego zmarłej córki Polkę żydowskiego pochodzenia.

Obowiązuje limit miejsc zgodnie z aktualnymi obostrzeniami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj