Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Socha i Gaszka w Radiu 90: Z jednej strony doświadczenie, z drugiej chęć nauki [WIDEO]

Facebook Twitter

Za nami ostatnie przedwyborcze starcie przed II turą wyborów samorządowych. O poranku w studio Radia 90 spotkali się kandydaci na fotel Prezydenta Żor: Waldemar Socha i Anna Gaszka.

W I turze Socha otrzymał 47% głosów, a Gaszka zdobyła 25% poparcia. Waldemar Socha rządzi Żorami nieprzerwanie od 20 lat. Jego przeciwnicy mówią, że gubić go może rutyna. Z kolei Annie Gaszce, która zaledwie od 4 lat jest radną, przeciwnicy zarzucają brak wiedzy i doświadczenia:

Socha: A w czym ta rutyna się przejawia, bym wtedy zapytał. Czy na przykład nie pójdziemy do lekarza, czy do prawnika, bo praktykuje 20 lat? Moim zdaniem to jest atut, a nie obciążenie.

Gaszka: Nikt się nie rodzi prezydentem, takiego doświadczenia się nabywa, z każdym rokiem, miesiącem, dniem urzędowania. Ja jestem osobą ambitną i się nie poddaję, dlatego będę się uczyć. 

Co jeszcze różni kandydatów? Inaczej patrzą na modernizację basenu w Rowniu, podzieliła ich także tężnia. Waldemar Socha chce ją wybudować w Parku Cegielnia, a Anna Gaszka jest przeciwna tej inwestycji w tym miejscu:

Socha: Teraz nie ma wątpliwości, że ludzie czekają na tężnię. To był jeden z najczęściej powtarzanych postulatów w czasie licznych spotkań z mieszkańcami. (…) To nie jest tak, że wszystkie inwestycje wszystkim służą, wszystkich zadowolą. Emeryci na przykład nie korzystają ze ścieżek wrotkarskich, bo dla nich to nie jest sport, ale do tężni by chcieli pójść.

Gaszka: A ja mam inny pomysł na tężnię. Teraz będzie ona kosztowała już ponad 6 mln złotych, jest ogłoszony kolejny przetarg. Można by zbudować 3 tężnie, każdą w innej części miasta i każdą można wybudować za 500 tys. złotych. A przypominam, że pod budowę tężni na Cegielni ma być wyciętych ponad 100 drzew. 

A co jest największym problemem do rozwiązania w Żorach? Posłuchajcie całej rozmowy z kandydatami na fotel Prezydenta Żor:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka. Zobacz całą debatę na wideo.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj