Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Solidarność w PWiK w Rybniku żąda podwyżek 250 złotych dla pracownika

Facebook Twitter

Zakładowa Solidarność w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Rybniku żąda podwyżek 250 złotych dla wszystkich 260 zatrudnionych w spółce pracowników. Związek zawodowy który jest w sporze zbiorowym z pracodawcą, chce 5% wzrostu wynagrodzeń.

protest agencji PKO BP, Nieuczciwa pracownica jednego z towarzystwo ubezpieczeniowych
Fot. pixabay.com

Mówi przewodniczący Solidarności w rybnickim PWiK:

Marek Frelich: Podwyżka była w tym roku w wysokości 2,3%, chcemy aby to było ciut więcej powyżej progu inflacji- czyli 5%, to w sumie daje nam 257 złotych. Chodzi o to aby każdy pracownik dostał tą kwotę, bo w wodociągach w większości przypadków było w taki sposób, że podwyżki były procentowe, w tym momencie zyskiwały zawsze w większości te osoby które miały wysokie stawki, na tych procentowych podwyżkach dostawały dużo wyższe wynagrodzenie, jest bardzo duża rozbieżność jeśli chodzi o wynagrodzenia w naszym przedsiębiorstwie.

PWiK w Rybniku w oświadczeniu wysłanym do naszej redakcji informuje, że dotychczasowe rokowania, nie doprowadziły do porozumienia, co oznacza konieczność wyłonienia mediatora, w celu rozpoczęcia kolejnego etapu procedury rozwiązywania sporu zbiorowego czyli mediacji.  Mają się one toczyć przy udziale niezależnego mediatora wyłonionego z Rady Dialogu Społecznego przy Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Należy dodać, że strony porozumiały się co do sześciu żądań strony społecznej, niestety nie osiągnięto konsensusu w zakresie trzech pozostałych. Zarząd Spółki nadal deklaruje wolę porozumienia, niestety kolejne spotkania, które odbyły się w dniu 17 i 18 czerwca, nie doprowadziły do uzgodnienia wspólnego stanowiska i porozumienia, a zatem spór zbiorowy będzie kontynuowany zgodnie z przepisami prawa w tym zakresie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024