Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sombre – najciekawsza stylizacja włosów ostatnich lat [materiał partnera]

Facebook Twitter

Sombre, jest to metoda koloryzacji włosów, delikatniejsza oraz bardziej naturalna od ombre. Chodzi w niej o to, żeby przeprowadzić rozjaśnianie w taki sposób, aby nikt nie pomyślał, że efekt jest rezultatem rozjaśniania a bardziej działaniem promieni słonecznych. Można zastosować tę technikę na włosach o każdej długości i na wszystkich kolorach. Jak to dokładnie wygląda? Sprawdź!

Sombre a dokładniej sombre hair polega na stopniowym rozjaśnianiu włosów, kierując się z góry ku dołowi. Na włosy nakłada się utleniacz, który rozjaśnia pojedyncze pasma oraz końcówki dając jak najbardziej naturalny efekt. Zaczyna się już mniej więcej 2-3 centymetry od nasady głowy, im bardziej schodzi się w dół, tym gęstsza jest koloryzacja. Rozjaśnia się je nierównomiernie oraz wyłącznie te zewnętrzne, włosy wewnętrzne pozostają nietknięte, dając efekt muśnięcia słońcem.

Sombre a ombre

Tworzenie obu fryzur polega na rozjaśnianiu włosów. W przypadku ombre kontrast pomiędzy naturalnymi a rozjaśnionymi włosami widać bardzo wyraźnie. Żeby prawidłowo wykonać tę fryzurę, często naturalne włosy wręcz się przyciemnia, po to, aby kontrast był bardzo wyraźnie zaznaczony, powinny one wyglądać, jakbyś właśnie wróciła z wakacji w Californii, tam panują bardzo wysokie temperatury, a słońce potrafi je widocznie rozjaśnić. Zwykle różnica pomiędzy koloryzacją a naturalnymi włosami, wynosi nawet kilka odcieni. Niestety ta metoda nie sprawdzi się u każdego. Powinny unikać jej panie, które preferują krótsze fryzury, ponieważ aż takie przejście kolorystyczne, może wyglądać u nich nadzwyczaj sztucznie. Jeżeli użyjesz tej metody na włosach kruchych oraz cienkich, fryzura będzie wyglądała na płaską. Sombre wygląda dużo bardziej subtelnie, tutaj dysonans pomiędzy odcieniami wynosi maksymalnie od 1 do 3 tonów. Ogromnymi jej zaletami, jest przede wszystkim to, że pasuje do każdych włosów, głównie przez swój naturalny wygląd oraz to, że nie trzeba przejmować się odrostami, gdyż u nasady zostawia się naturalny kolor.

Sombre w domu

Na szczęście tworzenie tej fryzury, nie zawsze wymaga użycia rozjaśniacza, większość pań wie, jak dokładnie trzeba pilnować czasu i przyłożyć się do rozjaśniania włosów w domu, aby nie zrobić im krzywdy. Pamiętaj, że używając farby, należy wybrać maksymalnie 2-3 tony jaśniejszą. Stopniowe rozjaśnianie wymaga precyzji, dlatego warto nałożyć farbę lub rozjaśniacz na całe pasmo włosów i sukcesywnie zmywać ją co kilka minut, o kilka centymetrów w dół. Jak to zrobić krok po kroku?

  • rozpoczynając zabieg, dokładnie rozczesz wszystkie włosy
  • weź opakowanie po farbie lub rozjaśniaczu i dokładnie przeczytaj instrukcję, a następnie postępując zgodnie ze wskazaniami przygotuj preparat
  • pędzelkiem do farbowania (jeżeli nie masz pędzelka możesz użyć szczoteczki do zębów) zacznij nakładać farbę kilka centymetrów od nasady w górę, nie dobierając preparatu, po to aby uzyskać efekt przejścia
  • nałóż więcej farby lub rozjaśniacza na końcówki
  • preparat zacznij zmywać stopniowo, pierwsze kilka centymetrów po upłynięciu 1/3 czasu wskazanego w instrukcji, kolejną część po upłynięciu 2/3 czasu itd.
  • gdy zmyjesz wszystko z włosów, nie zapomnij o użyciu odżywki dołączonej do zestawu

Mimo że wykonanie fryzury w domu nie jest, aż takie trudne, trzeba się nastawić na to, że efekt nigdy nie będzie taki jak w przypadku wizyty w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Trzeba się też liczyć z większym uszkodzeniem włosów. Chociaż domowy zabieg będzie trochę tańszy, warto wybrać się do specjalisty, który wykona pracę szybko, profesjonalnie oraz nie uszkadzając struktury włosów.

Cena zabiegu

Ceny są zróżnicowane i wpływa na nie kilka czynników. Przede wszystkim renoma salonu oraz umiejętności fryzjera, który wykonuje zabieg. Ważna jest też lokalizacja salonu, w większych miastach cena będzie wyższa. Ważna również długość włosów, ich kolor oraz stopień zniszczenia. Jeżeli są one długie i czarne, koszt będzie bardzo duży a koloryzacja może się nie udać. Ostatnią decyzyjną rzeczą jest Twoja własna wizja, jeżeli będzie ona wymagała większej ilości pracy, licz się z tym, że farbowanie wyniesie więcej. Średnia cena zależna od tych wszystkich czynników wacha się pomiędzy 100 a 300 zł.
Więcej na temat sombre oraz inne tematy związane z urodą przeczytasz na estetico.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj