Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

SOR w raciborskim szpitalu? W 2021 roku

Facebook Twitter

Najwcześniej za dwa lata w raciborskim Szpitalu Rejonowym otwarty zostanie Szpitalny Oddział Ratunkowy. SOR to długo oczekiwana w Raciborzu inwestycja.

Dziś już wiadomo, że są pieniądze na ten cel. Ministerstwo Zdrowia w ubiegłym tygodniu podpisało ze starostwem raciborskim umowę i zapewniło pieniądze na realizację projektu wartego ponad 10 milionów 130 tysięcy złotych:

SOR trafia do Raciborza po długiej batalii, jak wiemy nie była to prosta droga, dwa razy wniosek został odrzucony. Tym razem udało się sfinalizować inwestycje, która zabezpieczy pod kątem zdrowotnym mieszkańców powiatu raciborskiego, ale nie tylko, bo SOR to opieka także dla mieszkańców powiatów ościennych. Cieszymy się niezmiernie, ponad 10 milionów złotych trafia do Raciborza.

W przyszłym tygodniu ruszą skomplikowane procedury, by jeszcze w tym roku rozpoczęły się prace budowlane, potem kwestia wyposażenia. Będzie trzeba także znaleźć lekarzy chętnych do pracy na SOR-ze. Starosta raciborski Grzegorz Swoboda jest w tej kwestii optymistą:

Jesteśmy teraz w takiej chwili na rynku, że brakuje wszystkich lekarzy- specjalistów, my jednak patrząc na zabezpieczenie medyczne powiatu musimy się rozwijać, liczę, że znajdziemy lekarzy, mówimy tutaj o dwóch lekarzach zabezpieczających bezpośrednio SOR i pozostałej kadrze (…). 

Na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Raciborzu przebudowane zostaną pomieszczenia na poziomie „-1” i „0” w bloku B i C. Oddział zostanie także wyposażony w odpowiedni sprzęt i aparaturę, powstaną dwa stanowiska intensywnej terapii.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj