Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sorry Boys wracają na scenę Wodzisławskiego Centrum Kultury. Nie przegap koncertu

Facebook Twitter

Na scenę WCK wracają po 3 latach. W piątek (23.09) wystąpią w Wodzisławskim Centrum Kultury na charytatywnym koncercie dla Mikołaja Kubali. Cegiełki w ramach wstępu kosztują 80 zł. Początek o 18.00.

Zespół Sorry Boys/ mat.prasowe

Formacja z czołówki polskiej sceny alternatywnej – Sorry Boys postanowiła wesprzeć starania o zebranie prawie 10 mln zł na najdroższy lek świata dla Mikołaja Kubali z Wodzisławia Śląskiego. Już 23 września zespół wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Mikołaj Kubala wraz z rodzicami prawie od początku roku walczy o każdą złotówkę, aby w końcu zebrać niewyobrażalną kwotę prawie 10 mln zł na terapię genową Zolgensma. U chłopczyka tuż po urodzeniu zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni (SMA) i od tego momentu rozpoczęła się walka z czasem, bo lek można podać w określonych warunkach. Dziecko nie może przekroczyć 13 kg masy ciała. A szanse na pokonanie choroby są duże. Z końcem sierpnia pojawiła się iskierka nadziei po tym, jak minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił refundację leku. Niestety, okazało się, że refundacja nie obejmie małego Mikołaja, ani też żadnego dziecka, które obecnie choruje na SMA. Lek ma być bowiem refundowany dla dzieci do 6. miesiąca życia, a także dla tych, które nie podjęły innego leczenia. Oba te warunki wykluczają Mikołaja, który ma już 7 miesięcy, a także przyjmuje inny lek – Spinrazę, jednak terapię tym specyfikiem trzeba stale kontynuować. Lek Zolgensma podaje się raz. Dlatego rodzice małego wodzisławianina oraz armia wolontariuszy nie poddają się i dalej walczą o powodzenie zbiórki.

Koncert i realna pomoc

Ten społeczny cel postanowili wesprzeć także organizatorzy koncertu charytatywnego dla Mikołajka. – Zespół Sorry Boys miał wystąpić w tym roku w Rybniku, jednak koncert został odwołany. Muzycy bardzo emocjonalnie podeszli do tematu i chcieli wystąpić dla śląskiej publiczności. Dlatego wpadłam na pomysł, że można połączyć przyjemne z pożytecznym i zrobić koncert charytatywny Sorry Boys – mówi Paulina Mika, inicjatorka koncertu i wielka fanka grupy. Dzięki dużemu zaangażowaniu i wsparciu ze strony Wodzisławskiego Centrum Kultury, a także sponsorów (Hotel Amadeus, Restauracja Szwajcaria) udało się ustalić datę koncertu na piątek 23 września. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00, a jako support wystąpi Sabina Szewczyk z zespołem, czyli Krzysztofem Mandryszem, który odpowiedzialny jest za wszystkie produkcje, Natalią Krząkałą i Markiem Kowalskim. W kwietniu tego roku artystka wraz z zespołem odwiedziła studio im. Agnieszki Osieckiej, gdzie zaprezentowała swoją twórczość. Natomiast w czerwcu wystąpiła na 59. KFPP w Opolu, w konkursie „Premier”, gdzie najnowszy singiel artystki, pt. „Arkadia” został bardzo dobrze przyjęty przez opolską publiczność. Zdecydowanie support urozmaici charytatywne wydarzenie, które powinno zainteresować miłośników polskiej alternatywy.

Sabina Szewczyk z zespołem

Cegiełki w ramach wstępu w cenie 80 zł będą płatne do puszki w dniu koncertu oraz dostępne także do 22 września w Pizzerii Prima (Radlin).

Top polskiej alternatywy

Sorry Boys to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno-popowej. Od początku działalności trzon grupy stanowią: charyzmatyczna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów – Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Ich ostatni album „Miłość”, który okazał się w 2019 roku, jest pierwszym w pełni polskojęzycznym i najbardziej piosenkowym albumem Sorry Boys. Znalazło się na nim 11 utworów wypełnionych nośnymi melodiami i dojrzałymi tekstami Beli Komoszyńskiej.  Sorry Boys wystąpili w 2019 roku na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury, a koncert został świetnie przyjęty przez publiczność.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj