Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

SOWA przyleciała już do Wodzisławia. Niebawem pokaże, jakie kryje atrakcje

Facebook Twitter

SOWA – Czyli Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności. Już niebawem pojawi się na mapie Wodzisławia Śląskiego. To kolejne takie miejsce w regionie, podobne centra nauki działają w Raciborzu i Rybniku.

fot. FB/ Muzeum Wodzisław

W wyremontowanym pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim trwają kolejne prace. Tym razem montowane są urządzenia małego centrum nauki. Już od najbliższego piątku 9 września będzie można skorzystać z tej atrakcji.

Hanna Blokesz-Bacza: W każdej SOWIE przede wszystkim chodzi o to, żeby odkrywać. Odkrywać naukę, odkrywać zabawę, odkrywać to, co dzieje się w przyrodzie, to jakimi prawami rządzi się fizyka, chemia, optyka, mechatronika. Te wszystkie trudne słowa sprawiają, że nie rozumiemy pewnych rzeczy, a w takim miejscu jak wystawa interaktywna, jaką jest SOWA, możemy sprawdzić to na konkretnych przykładach. Możemy doświadczyć, dotknąć i przede wszystkim tym się pobawić. U nas w SOWIE w Wodzisławiu dostępnych jest kilkanaście stanowisk, urządzeń, można powiedzieć, że zabawek, przy których świetnie spędza się czas, sprawdzając swoje umiejętności, rozwiązując zagadki.

– mówiła Hanna Blokesz Bacza, manager pałacu Dietrichsteinów. Wstęp do SOWY będzie bezpłatny. Przypomnijmy, w wyremontowanym obiekcie mieści się także miejskie muzeum.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024