Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

SOWA w Rybniku świętuje drugie urodziny. To lokalne centrum nauki i wiedzy

Facebook Twitter

Około 20 tysięcy osób odwiedziło w ciągu dwóch lat rybnicką SOWĘ. Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności działająca w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku, obchodzi właśnie drugie urodziny.

SOWA w Rybniku

W całym kraju jest około 30. takich minicentrów nauki, do których przenoszone są najlepsze doświadczenia edukacyjne Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. W regionie SOWA działa między innymi w Raciborzu i w Wodzisławiu Śląskim.

Odwiedzają nas nie tylko dzieci, ale całe rodziny

– mówi Katarzyna Buchalik z Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku.

Katarzyna Buchalik: Osoba jest bardzo popularna i tutaj te dwie nasze atrakcje na terenie bardzo się uzupełniają, czyli zwiedzanie zabytkowej kopalni Ignacy i dodatkowo Mini Centrum Nauki Kopernik – SOWA. Bardzo jest popularna nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale co nas bardzo też cieszy, że osoby dorosłe, wręcz bym powiedziała starsze, też korzystają i chętnie bawią się tutaj na SOWIE.

Katarzyna Buchalik. SOWA w Rybniku

Z okazji urodzin przez dwa dni, dziś (13.05) i jutro w Zabytkowej Kopalni Ignacy gości mobilne planetarium, czyli Planetobus. W budynku sprężarkowni ustawiona jest specjalna kopuła, gdzie można dowiedzieć się między innymi, jak wygląda niebo nad nami.

Katarzyna Buchalik: Grupy około 30-osobowe będą wchodziły na pokaz, który będzie trwał tak jak lekcja, czyli 45 minut. Pod nadzorem edukatorów z Centrum Nauki Kopernik. Będzie edukacja o niebie i nie tylko. Z tego względu, że znając życie dzieci i młodzież mają bardzo dużo pytań.

Wydarzeniu na Hoymie towarzyszą warsztaty z pracownikami Politechniki Śląskiej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj