Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Spacer po Parku Zdrojowym. Rewitalizacja budynku Łazienki III [FOTO]

Facebook Twitter

W Parku Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju można spacerować odnowioną główną aleją i sąsiednimi ścieżkami spacerowymi. Prace nad budynkiem Łazienki III trwają. Zobaczcie naszą fotorelację z tego miejsca:

Przebudowany i odrestaurowany został plac główny pomiędzy Domem Zdrojowym i Galerią Historii Miasta wraz z fontanną, muszlą koncertową, ścieżką przed i za budynkiem galerii.

Nadal trwa rewitalizacja zabytkowego budynku Łazienki III w Parku Zdrojowym. Miasto pozyskało na rewitalizację tego obiektu 6,5 mln zł. Budynek jest rozbudowywany i dostosowywany do pełnienia funkcji kulturalnej. W zmodernizowanym obiekcie planuje się organizację wystaw i warsztatów artystycznych, a dzięki pracowni fotograficznej z ciemnią młodzi adepci sztuki zapoznają się z fotografią analogową.

Historia Łazienek III

Budynek Łazienek III został oddany do użytku w 1926 r. Dawniej znajdowały się tam pomieszczenia do zabiegów wodo- i elektroleczniczych, diatermii oraz kąpieli dla dzieci, natomiast na dachu pawilonu znajdowały się dwa tarasy do helioterapii.

W 1947 r. budynek Łazienek trafił pod zarząd Ministerstwa Zdrowia. Łazienki zostały odremontowane i oddane do użytku w 1949r. Od tego czasu budynek funkcjonował on pod nazwą „Zakład Przyrodoleczniczy Łazienki III”. Zabiegi były prowadzone aż do zakończenia działalności uzdrowiskowej w 1994 r -do tej pory obiekt pozostał niezagospodarowany.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj