Sparingowa przegrana jastrzębskich hokeistów

W środę (15.08) JKH GKS zmierzył się w meczu kontrolnym z GKS-em Katowice. Jastrzębianie ulegli gospodarzom 1:4.

Pierwsza tercja zakończyła się remisem a gola dla JKH GKS-u strzelił Kamil Górny. Losy meczu rozstrzygnęły się w drugich 20 minutach, kiedy to katowiczanie zdobyli trzy gole. Dodajmy, że mimo porażki podopieczni trenera Reznara zaprezentowali się dobrze, zagrali jednak w osłabionym składzie. Na 3 miesiące z gry wyłączony jest kontuzjowany Jirzi Zdenek, nie wystąpili też narzekający na urazy Petr Lipina, Richard Bordowski i Patryk Kogut. W niedzielę w Parku Zdrojowym w Jastrzębiu odbędzie oficjalna prezentacja JKH GKS-u przed zbliżającym się sezonem.

HC GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

1:0 16:51 Drzewiecki – Frączek
1:1 19:42 Górny – Danieluk
2:1 23:07 Krokosz – Brown
3:1 25:26 Brown – Drzewiecki – Preece (5/4)
4:1 27:29 Szymański – Bepierszcz

Kary: 6-6 min.

HC GKS: Kalemba (Szczerba) – Bychawski, Cescon, Popko, Frączek, Bepierszcz, Bigos, Preece, Sucharski, Pawlak, Drzewiecki, Galant, Gwiżdż, Brown, Komorski, Wiecki, Śmiełowski, Krokosz, Maćkowiak, Grobarczyk, Szymański, Pawlik, Bartak. Trener: Jacek Płachta.

JKH GKS: Kosowski (Sopko) – Zatko, Górny, Danieluk, Kral, Kulas, Labryga, Bryk, Urbanowicz, Prochazka, Marzec, Dąbkowski, Pastryk, Rompkowski Maciej, Kąkol, Salamon, Nalewajka Ł., Nalewajka R. Trener: Jiri Reznar.