Sparingowa wygrana piłkarek nożnych TS ROW-u Rybnik [FOTO]

W sobotę (18.07.) na boisku w Kamieniu rybniczanki pokonały 5:1 Rolnika Głogówek. Mecz od początku układał się po myśli TS ROW-u, który do przerwy prowadziły dwoma bramkami.

W drugiej połowie zespół trenera Łukasza Wojtali strzelił jeszcze trzy gole, na co przeciwnik odpowiedział tylko jednym trafieniem.

Zagrałyśmy dobre spotkanie

– mówiły broniąca w pierwszej połowie rybnickiej bramki, Katarzyna Kuś oraz zdobywczyni ostatniego gola w meczu, Patrycja Matla:

Z gry swojego zespołu zadowolony był trener TS ROW-u Rybnik, Łukasz Wojtala:

Sparing jest dla nas mocną jednostką treningową, jest meczem kontrolnym. Chcieliśmy parę wariantów przetestować w tym dzisiejszym meczu, nie ukrywam, że w pierwszej połowie dziewczyny bardzo fajnie realizowały, wiadomo w drugiej doszło trochę zmian, nowych dziewczyn, młodych dziewczyn pojawiło się na boisku i mógłbym mieć trochę zastrzeżeń. Za pierwszą połowę gratulacje są jak najbardziej zasłużone. Doszło do wielu zmian kadrowych, na dziś już jest 9 nowych zawodniczek i to trzeba w miarę szybko dokładnie poukładać, zgrać, by na 8 sierpnia wszystko było gotowe.

Zespół wciąż się zgrywa

– dodaje trener Wojtala. Jak szkoleniowiec ocenia obecny skład drużyny?

Na pierwszą ocenę przyjdzie czas po pierwszej kolejce, jak wystartuje sezon, natomiast na dzień dzisiejszy osobiście jestem bardzo zadowolony z dziewczyn, w tym z tych, które dołączyły do zespołu. Są dziewczyny również nowe dla mnie, są dziewczyny, z którymi w przeszłości pracowałem, nie ukrywam, że ciszę się z tego, że mogę z tak zaufanymi osobami pracować. Trzeba w dobrym kierunku patrzeć z przyszłość.
Radio 90: Cel na ten sezon?
Cel na ten sezon to jest każdy mecz (…). Żeby wyznaczyć sobie cel długoterminowy, to najpierw musimy zaistnieć w tej lidze, dlatego będzie naszym celem każdy mecz i walka o 3 punkty i na koniec będzie podsumowanie tych wyników.

Zespół TS ROW-u Rybnik ma w planach jeszcze 3 sparingi przed inauguracją nowego sezonu. Ten wystartuje w weekend 8-9 sierpnia. Rybniczanki zagrają w pierwszym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław.