Sparingowe zwycięstwo piłkarzy GKS-u Jastrzębie. Są gotowi na rundę wiosenną?

Wczoraj (19.02.) na boisku w Rybniku-Kamieniu jastrzębianie zmierzyli się z rezerwami Śląska Wrocław. Był to ich ostatni mecz kontrolny przed inauguracją piłkarskiej wiosny. Wygrali go pewnie 4:0.

Gole dla GKS-u strzelali: dwa Jakub Apolinarski i po jednym Daniel Feruga oraz Daniel Rumin.

Z optymizmem patrzymy na zbliżającą się rundę wiosenną

– mówi pomocnik GKS-u:

Kamil Jadach: Jak się wygrywa 4:0 z drugoligowcem to na pewno jakiś optymizm musi być, aczkolwiek uważam, że w drugiej połowie mieliśmy jeszcze sytuacje, więc ten wynik mógł się skończyć dużo wyżej. Mamy jeszcze nad czym pracować, na pewno nie możemy już myśleć, że jesteśmy wielcy i będziemy w jakimś meczu faworytami.

Z gry swojego zespołu i ze zwycięstwa zadowolony był trener GKS-u:

Paweł Ściebura: Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa, ale nie popadamy w skrajny optymizm. Wiemy, ile mamy mankamentów w naszej grze i będziemy je poprawiać. Sparingi to zawsze są sparingi, a liga często weryfikuje boiskowe założenia. Dzisiaj rzeczywiście po 20 minutach, gdzie puściło nam zmęczenie, wyglądało to bardzo przyzwoicie. Było widać na tym sparingu, że w defensywie funkcjonowaliśmy dość pewnie, na pewno skupimy się jeszcze nad fazą przejścia, bo tych okazji było więcej. Trochę lepsze rozwiązanie po odbiorze piłki mogło nam otworzyć drogę do kolejnych bramek i nad tym musimy pracować.

GKS Jastrzębie – Śląsk II Wrocław 4:0 (3:0)

1:0 – Daniel Feruga 25’
2:0 – Daniel Rumin 33’ (rzut karny)
3:0 – Jakub Apolinarski 43’
4:0 – Jakub Apolinarski 87’

GKS Jastrzębie (I połowa): Mariusz Pawełek – Dominik Kulawiak, Aleksander Komor, Kryspin Szcześniak, Dawid Witkowski – Lukas Bielak – Farid Ali, Marek Mróz, Daniel Feruga, Jakub Apolinarski – Daniel Rumin.

GKS Jastrzębie (II połowa): Mariusz Pawełek (60. Grzegorz Drazik) – Dominik Kulawiak (60. Szymon Zalewski), Aleksander Komor (60. Mateusz Bondarenko), Mateusz Słodowy, Jakub Niewiadomski – Lukas Bielak (60. Tomasz Dzida) – Farid Ali (60. Jakub Apolinarski), Daniel Feruga (60. Marek Mróz), Łukasz Zejdler, Kamil Jadach – Daniel Szczepan.

W najbliższy piątek (26.02.) na inaugurację rundy wiosennej pierwszej ligi GKS Jastrzębie na wyjeździe zmierzy się z Arką Gdynia.