Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Specjaliści z Państwowego Instytutu Geologicznego zbadają zapadlisko. Dziura ma 12 m szerokości i 7 m głębokości

Facebook Twitter

Jeszcze w tym tygodniu Państwowy Instytut Geologiczny rozpocznie badania zapadliska w Jankowicach - dowiedziało się Radio 90. Jak już wiecie z naszych wiadomości ziemia zapadła się w rejonie ulicy Polnej. Dziura cały czas się powiększa, ma już około 7 metrów głębokości i 12 szerokości.

Ziemia osunęła się na jednej z prywatnych działek niemal rok po identycznym wydarzeniu. Wówczas to zapadlisko zasypała kopalnia Jankowice przywożąc na miejsce kilkaset ton kamienia. O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Teraz w końcu powiatowi jak i gminni urzędnicy powiadomili o zdarzeniu Państwowy Instytut Geologiczny:

Rafał Sikora z Górnośląskiego oddziału Państwowego Instytutu Geologicznego w Sosnowcu przyznaje, że chciałby w ciągu dwóch tygodni odpowiedzieć na pytanie, co jest przyczyną zapadnięcia ziemi w Jankowicach:

Z Rafałem Sikorą z Państwowego Instytutu Geologicznego rozmawiał Arkadiusz Żabka. Tymczasem, jak czytamy na stronie jankowice.net – 60 lat temu, w dokładnie w 1956 roku, w rejonie ulicy Polnej w Jankowicach także zapadła się ziemia. Powstał wówczas lej nazwany przez mieszkańców „Olma”, miał średnicę około 27 m i głębokość 16 metrów. Teren, na którym aktualnie doszło do zapadliska został zabezpieczony taśmami i znakami ostrzegawczymi przez właściciela działki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021