Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Spędź Wakacje Doskonałe – akcja wodzisławskiego starostwa

Facebook Twitter

Spędź Wakacje Doskonałe - pod tym hasłem Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu przygotowało szereg porad na wakacyjny czas dla swoich mieszkańców. Jest też konkurs...

Spędź Wakacje Doskonałe

Garść praktycznych informacji na wakacje i wiele konkursów, które mają być sposobem na nudę. To letnia akcji Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu. #SWD, czyli Spędź Wakacje Doskonałe. Gdzie? W powiecie wodzisławskim – przekonuje rzecznik starostwa Wojciech Raczkowski:

Wojciech Raczkowski: To naprawdę ładny, fajny i bardzo atrakcyjny, zwłaszcza na tzw. turystykę weekendową kawałek Śląska. Tu można bez problemu wypocząć na ośrodkach wodnych, popływać kajakiem, przejechać się rowerem, a także skorzystać chociażby z inhalacji w dwóch tężniach solankowych, które w naszym powiecie zostały wybudowane. Oczywiście o takich elementach jak baseny, ścieżki rowerowe czy możliwości korzystania z rodzinnych placów zabaw czy także jednego z nielicznych ośrodków przyjmowania kamperów – z tego wszystkiego można skorzystać w powiecie wodzisławskim.

Co wodzisławskie starostwo przygotowało na wakacje?

Wojciech Raczkowski: Z jednej strony garść wiedzy przydatnej podczas wakacji, nie tylko są to informacje związane z wiedzą konsumencką, czyli jak się zachować, kiedy zostanie zgubiony czy uszkodzony nasz bagaż, kiedy zostanie opóźniony albo odwołany nasz lot, na jakie odszkodowanie możemy liczyć w przypadku opóźnienia pociągu dalekobieżnego? To także porady, jak bezpiecznie się zachować podczas wypoczynku wakacyjnego nad wodą, w lesie czy podczas upałów.

Przez całe lato trwać będą też konkursy dla mieszkańców powiatu wodzisławskiego i turystów odwiedzających nasz region:

Wojciech Raczkowski:  Stworzyliśmy między innymi grafikę z listą wakacyjnych zadań i do tych zadań należą różne ciekawe wyzwania, m.in. przejażdżka cyklobusem Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej, wysłanie pocztówki z powiatu Wodzisławskiego. Są one bezpłatnie do odebrania w Starostwie, a także odpowiedzi na pytania dotyczące zabytków i innych atrakcji, które się w naszym powiecie znajdują. Konkursy będą trwały do trzeciego września.

W ramach akcji przygotowano również powiatowy przewodnik turystyczny, czyli spis miejsc, które warto odwiedzić w wakacje.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024