Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Spędź wakacje z Domem Kultury w Chwałowicach

Facebook Twitter

Dom Kultury ma już za sobą pierwsze wakacyjne zajęcia dla dzieci, ale w planach są kolejne. Program Czas na Twoją Miejscowość odwiedza dziś (30.07.) Chwałowice. Jak wyglądają tam wakacje? Dom Kultury jest otwarty na mieszkańców?

fot. pixabay.com

O szczegółach w rozmowie Arkadiusza Żabki z szefową placówki:

Jesteśmy otwarci dla wszystkich mieszkańców. Mniej więcej od 11 czerwca uczestnicy mogą wrócić na swoje zajęcia, które odbywały się w trakcie roku szkolnego. W tej chwili mamy wakacje, dlatego organizujemy „Wakacje z Domem Kultury”. (…) Kolejny turnus planujemy od 13 sierpnia, przez następne dwa tygodnie, będą to zajęcia zorganizowane dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat. W kolejnym tygodniu to będzie temat związany z Zaczarowanym Ogrodem. Zajęcia odbywają się wewnątrz i na zewnątrz budynku. Ze względu na obostrzenia ilość uczestników jest ograniczona, możemy przyjąć jedynie 12 osób w jednym tygodniu, czyli w jednym turnusie. Chętnych nie brakuje, ponieważ ludzie mają potrzebę kontaktu z kulturą. (…)

Sierpniowe warsztaty zapowiadają się czekoladowo

– zdradza Karina Abrahamczyk-Zator dyrektor Domu Kultury Chwałowice:

Pierwszy tydzień to warsztaty z książkami Roalda Dahla. Każdego dnia od godz. 10.00 będzie film związany z jego twórczością. Pierwszego dnia będą warsztaty w naszym ogrodzie – opowieści Mateusza Świstaka. W następnym dniu to będą zajęcia cukiernicze w fabryce Charliego, ponieważ Roals Dahl jest znany z książki pt. „Charlie i Fabryka Czekolady”. Kolejne dni to będzie nauka chodzenia na szczudłach, warsztaty craftbookingu, warsztaty plastyczno-ruchowe z elementami face paintingu i elementami zadań aktorskich. Ten kolejny tydzień (17-21 .08.) będzie wyglądał tak, że też będziemy rozpoczynać każdy dzień seansem filmowym, a później zapraszamy na warsztaty z fotografią, warsztaty związane z prowadzeniem ogrodu społecznego, będziemy tworzyć przypinki ekologiczne, powstanie księga roślin. Ostatniego dnia zrobimy tzw. „brudny dzień”, czyli bitwa wodna z proszkiem holi.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj